Dziś odbyła się inauguracyjna kolejka drugiego sezonu PLE.GG NATIONS CIRCUIT, jednak z powodów technicznych nie wszyscy uczestnicy zdołali rozegrać swoje spotkania. Po pierwszych starciach ręce ku górze w geście triumfu mogą podnieść reprezentanci Teamu Queso, eSuby oraz Activat3D Esports.

Wyniki pierwszej kolejki PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2

7 listopada

1 kolejka

14:00  Team Queso 2:1 HEET Gaming BO3
16:00 Anonymo Mentos 0:2 eSuba BO3
18:00 Ungentium vs NOM eSports BO3
20:00 XPG Invicta 0:2  Activat3D Esports BO3

Queso triumfuje, Anonymo zawodzi

W inauguracyjnym starciu pierwszej kolejki PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2 Team Queso zmierzył się z HEET Gaming. W tym spotkaniu podopieczni Kiriana "Yaby" Martineza oraz Viktora "victorsoNa" Kovacsa absolutnie przeszli samych siebie. Potyczka rozpoczęła się od mapy Breeze, gdzie Serki zdołały wygrać pierwszą połowę rezultatem 12:0. Co prawda po zmianie stron formacja Kamila "baddyG" Graniczki zdołała wygrać kilka rund, jednak finalnie na nic się to nie zdało, gdyż chwilę później Queso postawiło kropkę nad i.

Niemalże bliźniaczą sytuację mieliśmy przyjemność oglądać kilkanaście minut później na następnej mapie w tym starciu, którą był Ascent. Tym razem to jednak HEET zdołało rozgromić swojego rywala w pierwszej połowie wynikiem 12:0, a ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 13:2. Decydującą mapą w tym starciu był Bind, gdzie mogliśmy oglądać nieco bardziej wyrównaną rywalizację. Ostatecznie jednak to zespół Tselmega "xussa" Tsolmona okazał się lepszy w tym spotkaniu, wygrywając trzecią mapę 13:8, przez co to Serki zdołały wygrać całą serię wynikiem 2:1.

Następny pojedynek odbył się pomiędzy Anonymo Mentos a eSubą. Niestety formacja Sebastiana "snikka" Kamińskiego rozczarowała na przestrzeni całej serii, przegrywając obie mapy odpowiednio 13:7, 13:8, przez co po pierwszej serii zmagań ANO nie może dopisać sobie oczka do tabeli. Z pewnością podopieczni Kacpra "belmonte" Mordaka nie zaliczą ostatnich dni do udanych, ze względu na dość rozczarowujący wynik podczas PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2 oraz odpadnięcie w fazie internetowych kwalifikacji do drugiej odsłony turnieju BeContender z cyklu BeChampions.

Ungentium i NOM zmuszeni poczekać na debiut

Dziś w godzinach popołudniowych wielu graczy miało problem z VALORANTEM, gdyż ten nie funkcjonował tak, jak powinien, przez co zawodnicy nie mogli zameldować się o czasie na serwerze. Mimo próby przeczekania tego problemu, finalnie spotkanie zostało przeniesione na inny termin, który jeszcze nie został uzgodniony, jednak najprawdopodobniej zostanie rozegrane jeszcze przed drugą kolejką, która odbędzie się 14 listopada.

Nieudany początek w wykonaniu XPG

W ostatnim pojedynku inauguracyjnej kolejki PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2 XPG Invicta stoczyło bój z Activat3D. Na Ascencie zarówno jedna, jak i druga formacja nie chciała dać za wygraną, przez co mieliśmy przyjemność oglądać niesamowicie wyrównaną rywalizację, czego dowodem było doprowadzenie do dogrywki. Ostatecznie jednak to bułgarska formacja okazała się lepsza, tym samym zgarnęła Ascenta wynikiem 14:12, głównie dzięki świetnej formie Nikoli "nk4aya" Radusheva, który mógł pochwalić się zdecydowanie najlepszym współczynnikiem zabójstw do śmierci.

Kilkanaście minut później Polacy oraz Bułgarzy zameldowali się na Splicie, gdzie jednak od samego początku niewielką przewagę wykreowało sobie Activat3D. Mimo świetnej formy, którą zaprezentował Kacper "Katu" Twórz, to finalnie ekipa Yanko "blockera" Panova zdołała dowieźć prowadzenie, tym samym wygrywając całą serię rezultatem 2:0.

Harmonogram drugiej kolejki PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2

14 listopada

2 kolejka

14:00 HEET Gaming vs XPG Invicta BO3
16:00 Activat3D Esports vs Ungentium BO3
18:00 NOM eSports vs Anonymo Mentos BO3
20:00 eSuba  vs Team Queso BO3

Druga kolejka z VALORANTOWYCH zmagań w Polskiej Lidze Esportowej odbędzie się już 14 listopada. Transmisja z polskim komentarzem ze zmagań PLE.GG NATIONS CIRCUIT dostępna będzie na platformie Twitch.tv na oficjalnym kanale PLE.GG.