Na początku maja bieżącego roku Team Queso zdecydował się na zakontraktowanie polskiej formacji grającą pod nazwą KLĄTWA. Wiele wskazuje na to, że po blisko siedmiu miesiącach wspólnej gry hiszpańska organizacja już niedługo oficjalnie potwierdzi zakończenie współpracy z ekipą Kamila "krytyqa" Dudka, co doprowadzi również do disbandu całego składu.

Queso zdecyduje się na disband

Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl, jeszcze w tym tygodniu dotychczasowa dywizja VALORANTA w Teamie Queso przestanie istnieć. Organizacja z siedzibą w Hiszpanii nie zdecydowała się na przedłużenie wygasających kontraktów zawodników, którzy sami zadecydowali, iż nadszedł czas na pewne zmiany. ex-KLĄTWA taką, jaką znaliśmy do tej pory, przestanie istnieć, a gracze tego zespołu rozejdą się w różne strony. Na ten moment niepewna jest przyszłość Polaków, jednak z pewnością całej piątki nie ujrzymy już w jednej drużynie.

Jednym z powodów decyzji o zakończeniu wspólnego grania mogą być ostatnie chwiejne wyniki, gdyż polska formacja poległa w internetowych kwalifikacjach do drugiej odsłony BeContender oraz dość szybko odpadła w Razer Invitational Europe przegrywając w 1/16 z Fire Flux Esports. Jednakże niespełna dwa tygodnie temu Jakubowi "mańkowi" Mańkowskiemu i spółce udało się zająć drugą lokatę podczas BeContender #1 oraz wygrali swoje spotkanie w pierwszej kolejce PLE.GG NATIONS CIRCUIT przeciwko HEET Gaming.

Przez ponad pół roku współpracy, największymi sukcesami Queso było dwukrotne dojście do 1/16 podczas kwalifikacji do VALORANT Champions Tour Europe Stage 2, triumf w ósmej oraz dziesiątej edycji beloud CUP, a także zajęcie pierwszego miejsca w inauguracyjnym sezonie PLE.GG POLISH CIRCUIT.

Tak przez ostatnie miesiące prezentował się skład Teamu Queso:

  • Kamil „krytyq” Dudek
  • Bartosz „UNFAKE” Bernacki
  • Tselmeg „xuss” Tsolmon
  • Jakub „maniek” Mańkowski
  • Adam „adm1k” Siemieniec
  • Kirian „Yaba” Martínez – trener