Za nami wielki finał LVP Rising Series, w którym Acend bez większych kłopotów rozprawiło się z Movistar Riders. W bratobójczym pojedynku pomiędzy Polakami zdecydowanie lepsi tego dnia okazali się Aleksander "zeek" Zygmunt oraz Patryk "starxo" Kopczyński, a spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0.

 Acend 3 : 0 Movistar Riders
Bind 13:6 Split 13:6 Ascent 13:8
Haven Breeze

zeek i starxo z kolejnym triumfem

Inauguracyjną mapą wielkiego finału w Barcelonie był Bind, gdzie od samego początku tempo narzucili gracze Acend. Co prawda pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak po zmianie stron zeek i spółka oddali swoim rywalom zaledwie jedną rundę, zgarniając przy tym całą resztę. Następnie zawodnicy obu formacji przenieśli się na Splita, gdzie odbyło się prawdziwe show jednego aktora, którym był Mehmet Yağız "cNed" İpek. Turek na drugiej mapie zdołał wyeliminować swoich przeciwników aż dwadzieścia sześć razy, zaliczając przy tym aż siedem premierowych trafień w rundzie. Split identycznie, jak i Bind zakończył się zwycięstwem Acend wynikiem 13:6. Trzecią i zarazem ostatnią mapą w tym starciu był Ascent, gdzie pierwsza połówka została rozegrana niemal w stu procentach pod dyktando drużyny starxo i zeeka, gdyż na tablicy widniał rezultat 10:2. Co prawda Movistar Riders po zmianie stron rozpoczęli comeback, jednak przewaga wykreowana przez graczy Acend była zbyt duża i po chwili dzieło zniszczenia zostało dokończone.

Mimo przegranej w finale z pewnością Dawid „Filu” Czarnecki oraz Maksymilian "kamyk" Rychlewski mogą chodzić z podniesionymi czołami, gdyż indywidualnie duet Polaków może pochwalić się najlepszym współczynnikiem zabójstw do śmierci w swoim zespole. Warto również dodać, iż dla obu kadrowiczów MRS był to pierwszy turniej lanowy w życiu. Dla zeeka i starxo triumf w LVP Rising Series jest natomiast swego rodzaju przełamaniem, gdyż tydzień temu polegli w finale Red Bull Home Ground 2 z Teamem Liquid. Tak czy inaczej, dla polskiej społeczności świetna forma Acend jest zdecydowanie dobrą wiadomością, gdyż już za dwa tygodnie rozpoczynają się mistrzostwa świata w VALORANCIE gdzie Zygmunt oraz Kopczyński będą jedynymi reprezentantami naszego kraju.

Końcowa klasyfikacja LVP Rising Series:

1. Acend 8 000 €
2. Movistar Riders 4 000 €
3-4. Team Finest, UCAM Esports Club 2 000 €
5-8. LDN UTD, TENSTAR, SUPRMODE, Vodafone Giants 1 000 €