STS
Agresivoo, Erdote, devils.one
fot. ESL/Adam Łakomy

Agresivoo i Erdote znów w jednej drużynie? Polski toplaner łączony z akademią BDS

Choć największe szaleństwo transferowe na scenie League of Legends w tej przerwie międzysezonowej miało miejsce minionej nocy, wciąż pozostało sporo niewiadomych – i jeszcze więcej do oficjalnego potwierdzenia. Na razie jednak dostaliśmy kolejne informacje dotyczące akademii jednego z uczestników League of Legends European Championship. Informacje dość istotne dla fanów z Polski, bo dotyczą one dwóch naszych rodaków.

Polski duet znów razem?

Według ostatnich doniesień od Erosa z Esportmaniacos poznaliśmy już kompletną piątkę grającą w drugim składzie Teamu BDS, czyli debiutanta czołowych europejskich rozgrywek. W niej oprócz Roberta „Erdote” Nowaka, któremu nie udało się przebić do nowo uformowanej na wiosenny split LEC formacji, rzekomo znajdzie się klubowy kolega 22-latka z dawnych lat – Tobiasz „Agresivoo” Ciba. Obaj gracze walczyli ramię w ramię na polskiej scenie przez blisko dwa i pół roku, reprezentując barwy takich formacji, jak Katastrofa Awionetki, Szata Maga (z którą zadebiutowali na European Masters) oraz devils.one. Ukoronowaniem ich wspólnych występów było mistrzostwo Polski w ramach drugiego sezonu Ultraligi, gdzie pokonali Rogue Esports Club 3:2. Wkrótce po tym ich drogi rozeszły się, aczkolwiek wygląda na to, że trwająca dwa lata rozłąka dobiegnie wkrótce końca.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Kto jeszcze w akademii BDS?

U boku dwójki Polaków najprawdopodobniej znajdziemy też między innymi mistrza EU Masters z lata 2018 roku oraz byłego gracza LEC – Juša „Crownshota” Marušiča. Słoweńcowi, podobnie jak Martinowi „Rekklesowi” Larssonowi, nie udało się tym razem znaleźć miejsca w europejskiej czołówce i najbliższy split spędzi w La Ligue Française de League of Legends. Francuska scena nie będzie jednak dla niego szczególną nowością – co najwyżej odświeżeniem wspomnień sprzed blisko pięciu lat. Dwaj pozostali gracze drugiego składu BDS, czyli Théo „Sheo” Borile oraz Francisco José „Xico” Cruz Antunes, również mają już doświadczenie w grze na francuskim podwórku, aczkolwiek dla tego pierwszego będzie to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drugi natomiast, podobnie jak Erdote, zdecydował się nie zmieniać barw klubowych i kolejny sezon spędzi z polskim wspierającym – jednak pozostała część składu BDS będzie już zgoła inna.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, tak będzie wyglądać skład akademii BDS:

Tobiasz „Agresivoo” Ciba
Théo „Sheo” Borile
Francisco José „Xico” Cruz Antunes
Juš „Crownshot” Marušič
Robert „Erdote” Nowak
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przybyli, zobaczyli, odpadli

Trudno powiedzieć, by V4 Future Sports Festival było na scenie CS:GO jakimś specjalnie znaczącym turniejem. Impreza ta nie ma zbyt dużego prestiżu ani...