Rywalizacja G2 Esports oraz Fnatic od wielu lat napędza europejską scenę League of Legends. I to nie tylko na serwerze. Dawni hegemoni Starego Kontynentu między sobą rozstrzygali również przyszłość największych gwiazd w naszym regionie. O ile jednak Rasmus "Caps" Winther czy Martin "Rekkles" Larsson zamieniali pomarańczowo-czarne trykoty na maski Samurajów, tak teraz w przeciwnym kierunku najprawdopodobniej powędruje Martin "Wunder" Hansen. O całej sprawie donosi Pablo Suárez z Dot Esports.

Mistrz Europy i MSI, wicemistrz świata

Starszym stażem kibicom Duńczyka nie trzeba przedstawiać. Wunder od ładnych paru lat należy w końcu do ścisłej europejskiej czołówki. 23-latek długo nie miał sobie równych na górnej alejce, przyczyniając się do dominacji G2 w latach 2019-2020. Hansen ma w swoim dorobku także bardzo udane występy na arenie międzynarodowej. Jako Samuraj trzykrotnie reprezentował Stary Kontynent na mistrzostwach świata, za każdym razem dochodząc co najmniej do najlepszej czwórki. Dodatkowo Wunder zapisał się w historii jako mistrz Mid-Season Invitational 2019.

Fatalny sezon 2021 – i dla Wundera, i dla G2

W dopiero co zakończonym sezonie zawodnik często był jednak cieniem samego siebie. To właśnie na niego po przegranym z Fnatic meczu o awans na Worlds spadła największa krytyka. Znany ze specyficznego poczucia humoru i umiłowania do utarczek słownych toplaner padł ofiarą swojej własnej broni, choć nie ulega wątpliwości, iż jego gorsza dyspozycja nie była jedynym powodem klęski G2. Potwierdzają to zresztą ruchy kadrowe, na jakie zdecydowała się organizacja Carlosa "ocelote'a" Rodrigueza. Oprócz Wundera po zaledwie roku z zespołem pożegnał się wspomniany już wcześniej Rekkles. W drużynie zabrakło także miejsca dla trenera, Fabiana "GrabbZa" Lohmanna, oraz wspierającego, Mihaela "Mikyxa" Mehle. Szwedzki botlaner znalazł już nowy dom w postaci Karmine Corp, o pozostałej dwójce nieoficjalnie mówiło się w kontekście odpowiednio Teamu BDS oraz TSM-u, natomiast dalszy los Hansena pozostawał zagadką.

Fnatic z trzema nowymi nazwiskami?

Pablo Suárez informuje, iż Fnatic przez kilka tygodni negocjowało z G2 warunki wykupu Duńczyka i dopiero dziś obie strony doszły do porozumienia. Wunder w swojej nowej ekipie ma zająć miejsce Adama "Adama" Maanane, który w obozie Pomarańczowo-Czarnych spędził jedynie jeden split zwieńczony występem na Worlds. Francuz rzekomo przejdzie do BDS. To jednak nie koniec roszad. Wiele wskazuje na to, iż Hansen w nowym otoczeniu spotka się z Ivánem "Razorkiem" Martínem Díazem, dotychczasowym leśnikiem Misfits Gaming, a także Markiem "Humanoidem" Brázdą, który wspólnie z MAD Lions na przestrzeni ostatniego roku dwukrotnie zostawał mistrzem Europy. Zestawienie personalne ma uzupełnić znany już fanom Fnatic duet z dolnej alejki, czyli Elias "Upset" Lipp oraz Zdravets "Hylissang" Iliev Galabov.