Nie możemy powiedzieć, że Team Secret w tegorocznym okienku transferowym próżnuje. W efekcie otrzymamy przemodelowany skład, którego barwy reprezentuje m.in. Michał "Nisha" Jankowski. Indonezyjski król memów – Daryl Koh "iceiceice" Pei Xiang – zostaje nowym offlanerem. Polak jest częścią zmian, ale na szczęście nigdzie się nie wybiera. Chodzi wyłącznie o jego pozycję.

Nisha zawsze tam, gdzie potrzebny najbardziej

Z Secret do Teamu Liquid przeszli Lasse "MATUMBAMAN" Urpalainen i Ludwig "zai" Wahlberg Z początku wydawało się, że Team Secret wpadł w kłopoty. Jednak z pomocą jak zawsze przychodzi Nisha. Polak należy do najbardziej elastycznych i utalentowanych zawodników na scenie Doty. Udowodnił to nie raz i nie dwa.

Na początku swojej kariery w barwach polskiego Let's do It czy Teamu Kinguin grał jako midalaner, czyli jako "dwójka". W roku 2018, przy okazji przejścia do Teamu Secret, musiał zmienić swoją rolę na carry'ego. Rok później, po odejściu Yeik Naia "MidOne'a" Zhenga, i wprowadzeniu w szeregi Secret zwycięzcy The International 7 – Lasse "MATUMBAMANa" Urpalainena – Polak wrócił do gry na środkowej ścieżce.

Teraz nie mamy stuprocentowej pewności, kto zostanie nowym midlanerem Teamu Secret. W komiksie wypuszczonym przez zespół Polaka widzimy Nishę, który wykuwa Divine Rapiera – najpotężniejszy przedmiot w grze – zwykle kojarzony z pozycją właśnie carry'ego. Na następnym obrazku chowa Butelkę – atrybut midlanerów – przy tej okazji mówiąc: "Już tego nie potrzebuję".

Nisha w Secret pokazywał swoje umiejętności na pozycji numer 1 w sezonie Dota Pro Circuit 2018-19. W tym czasie zdołał z drużyną zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej DPC, a sezon zwieńczyć czwartym miejscem na The International 9.

Wyniki Teamu Secret na Majorach w sezonie 18-19:

  • The Kuala Lumpur Major (2. miejsce)
  • The Chongqing Major (1. miejsce)
  • The Stockholm Major (4. miejsce)
  • MDL Disneyland® Paris Major (1. miejsce)
  • EPICENTER Major 2019 (9-12. miejsce)

Przyszłość Secret przestaje być tajemnicą

W poprzednich dwóch komiksach dowiedzieliśmy się, że Clement "Puppey" Invanov i Yazied "YapzOr" Jaradat pozostają w zespole. Jednak nie zostało to odebrane jako zaskoczenie. Po pierwsze wiemy, że Puppey ma manię na punkcie zdobycia Aegisa jako aktywny gracz po raz drugi. Wynika to m.in. z faktu, że fizycznie nie miał okazji tego zrobić, ponieważ na TI 1, które Estończyk wygrał, nie było jeszcze trofeum. A po drugie YapzOr jest maskotką drużyny jak i prawdopodobnie ulubionym zawodnikiem do wspólnej gry kapitana Secret.

W komiksie widzimy również szklankę z lodem w środku jak i butelkę, która zaświeciła się na złoto. Jak do tej pory każdy komiks podpowiadał rozwój wydarzeń poprzez swojego rodzaju easter eggi. Lód w szklance jest aluzją do nicku byłego już offlanera Evil Geniuses – Daryla Koh "iceiceice'a" Pei Xianga. Natomiast złotą butelką może być reprezentowany zwycięzca The International 5, czyli były zawodnik OG – Syed Sumail "SumaiL" Hassan. Tutaj podpowiedzią może być też to, że TI 5 miało złotą szatę graficzną.

Król memów, król offlane'a, król iceiceice

Daryl Koh "iceiceice" Pei Xiang to osobowość, której organizacja taka jak Team Secret potrzebuje. Facet jest weteranem sceny, ojcem i wirtuozem Doty. Styl gry Singapurczyka przypomina psychopatę, któremu wszystko jedno, a i tak wychodzi "na jego". iceiceice nie jest typowym graczem Doty. Streamuje, uwielbia memy, chętnie udziela wywiadów, jest pozytywnie zakręcony, co widać między innymi po tym, że nie nosi spodni... Wróćmy jednak do pozytywów.

Na początku kariery nowy nabytek Secret grał w Dotę 1, StarCrafta 2, a na The International 1 zajął trzecie miejsce. Następnie reprezentował barwy uznanych marek jak EHOME, Vici Gaming, Mineski czy Fnatic. Kolejnym przystankiem Daryla był północnoamerykański gigant, Evil Geniuses, w którym spędził ostatni sezon DPC. EG z osobliwym offlanerem zdobyło podwójne mistrzostwo Regionalnej Ligi Ameryki Północnej. W jedynych liczących się turniejach sezonu, czyli Singapore Major i AniMajor, iceiceice z kolegami zdobywali wicemistrzostwa. Konkluzja sezonu w postaci The International 10 nie poszła po myśli EG i drużyna odpadła na 9-12. miejscu.

Zawodnik w swoim stylu zabrał głos w komunikacie do fanów:

Nawet się ekscytuję na myśl o grze w Secret. To idealny skład pod mój styl gry, a Puppey zawsze był kimś, z kim chciałem grać w ostatnich 10(!) latach. Kocham wielbłądy i nie mogę się doczekać, aż mnie Puppey uderzy.

Obecny skład Doty 2 Teamu Secret:

  • Michał "Nisha" Jankowski
  • Daryl Koh "iceiceice" Pei Xiang
  • Yazied "YapzOr" Jaradat
  • Clement "Puppey" Ivanov