Damian "Damie" Augustyniak od października ubiegłego roku związany jest z Tundrą Esports. Teraz jednak tymczasowo opuścił swojego pracodawcę, by na zasadzie wypożyczenia dołączyć do brytyjskiej organizacji 1J Esports.

Damie tymczasowo opuszcza Tundrę

Sama nazwa wielu osobom może mówić niewiele, bo mówmy tutaj o nowym tworze, który został powołany do życia niespełna dwa miesiące temu. Za 1J stoi jednak Norwich City, czyli klub piłkarski występujący na co dzień na poziomie Premier League. – Było sporo pytań na temat mojego duo w eClub czy Premier League, no to macie odpowiedź. Solidna współpraca między Tundrą Esports a 1J Esports – teraz tylko trzeba wygrywać na wirtualnych boiskach – nie krył zadowolenia sam Polak, który jak zostało już potwierdzone, będzie reprezentować nowe barwy m.in. podczas FIFAe Club Series, które rozpocznie się już w grudniu.

Polak już z pierwszym sukcesem

W nowym zespole Augustyniak spotka się z rywalizującym na konsoli Xbox Kylem "Lyriczem" Edwardsem, który pod skrzydła 1J trafił jeszcze we wrześniu. Co ciekawe, Polak i Brytyjczyk mieli już okazję współpracować ze sobą przy okazji niedawnego SAF UK Invitational, podczas którego Damie wspomagał Lyricza jako zmiennik. I spisał się w tej roli znakomicie, bo brytyjska organizacja wygrała wszystkie mecze grupowe, a w ćwierćfinale poradziła sobie również z Fnatic. Przeszkodą nie do przejścia okazał się dopiero Manchester City, który pokonał Damie i jego kolegę w półfinale. Niemniej ostatnie słowo należało wówczas do 1J, bo duet ten w spotkaniu o trzecie miejsce okazał się lepszy od Ellevens Esports.