Ostatnimi czasy zawodnicy z polskiej sceny VALORANTA nie mogą narzekać na nudę, a to m.in. za sprawą turniejów lanowych organizowanych przez BeChampions. Już dziś startuje druga odsłona BeContender w Warszawie, podczas której wystąpią REBORN, Ownage, AWARIA oraz Incognito.

Jeden cel – awans do finału!

W inauguracyjnym spotkaniu BeContender #2 REBORN skrzyżuje rękawice z Ownage. Ekipa Dawida "Sosny" Sosnowskiego zdecydowanie podchodzi do tej batalii z pozycji underdoga, jednak z pewnością nie można skreślać szans na zwycięstwo młodej formacji. Zawodnicy REBORN, choć są młodzi i niedoświadczeni, są również utalentowani, czego dowodem jest obecność podczas warszawskich zmagań. Szymon "kenobi" Łabędzki i spółka mają jeden cel w tym mecz – gładko rozprawić się z rywalem, a następnie zmierzyć się wieczorem w finale drabinki wygranych o awans do wielkiego finału. Zawodnicy obu zespołów planowo zameldują się na serwerze już o godzinie 12:00.

W drugiej potyczce VALORANTOWYCH igrzysk AWARIA zmierzy się z Incognito. Drużyna Piotra "YouBreaka" Chodoły była najczęściej wymieniana w kontekście głównego faworyta do odniesienia końcowego triumfu. Choć w nieco odświeżonym składzie, ex-PACT trenuje w podobnym zestawieniu od wielu miesięcy, co może okazać się sporym atutem w tym starciu. Natomiast formacja Przemysława "KEREME" Bogdanowicza powstała stosunkowo niedawno, jednak w krótkim czasie zdołała zaprezentować się z naprawdę dobrej strony, czego efektem jest czynny udział w BeContender #2. Docelowo spotkanie pomiędzy AWARIĄ a Incognito rozpocznie się o 15:00, a mecz wygranych odbędzie się trzy godziny później. Wówczas stawką będzie już awans do ostatecznej batalii drugiej edycji lanowych zmagań w tytule od Riot Games.

Dzisiejszy harmonogram BeContender #2:

20 listopada
12:00 REBORN vs Ownage BO3
15:00 AWARIA vs Incognito BO3
18:00 finał drabinki wygranych BO3

Transmisja z polskim komentarzem ze wszystkich spotkań rozgrywanych w ramach BeContender #2 dostępna będzie oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch. Pula nagród w tym turnieju wynosi 10 tysięcy złotych.