W drugim spotkaniu podczas VALORANTOWYCH zmagań w Warszawie AWARIA po dość wyrównanym starciu rozprawiła się z Incognito. Skutkiem zwycięstwa formacji Piotra "YouBreaka" Chodoły jest jej awans do finału drabinki wygranych, gdzie zmierzy się z Ownage. Natomiast Incognito po porażce zmierzy się już jutro z REBORN w finale drabinki przegranych.

AWARIA 2 : 0 Incognito
Split 13:9 Bind 13:9  Icebox

AWARIA w szeregach Incognito

Premierową mapą w drugim meczu drugiej odsłony BeContender był Split, na którym z przytupem rozpoczęli zawodnicy AWARII. Według oczekiwań duet Kacpra "Katu" Tworza oraz Kacpra "saiko" Kucharskiego zaprezentował się z najlepszej możliwej strony. Podopieczni Krystiana „mausiego” Szczepaniaka wygrali pierwszą część spotkania wynikiem 9:3 i finalnie nie roztrwonili wykreowanej przewagi. Mimo starań drużyny Przemysława "KEREME" Bogdanowicza, Katu i spółka wygrali Split rezultatem 13:9.

Kilkanaście minut później gracze obu ekip zameldowali się na Bindzie, na którym z kolei to Incognito zdołało wygrać rundę pistoletową. Mimo dobrego początku ze strony drużyny dowodzonej przez Patryka "Patr1ka" Hronowskiego to jednak AWARIA schodziła zadowolona na przerwę po pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 8:4. Dobra dyspozycja Denisa "6ixa" Madei niewiele dała, ponieważ Piotr "YouBreak" Chodoła był absolutnie nie do zatrzymania w tej batalii. To dzięki niemu w głównej mierze zespół zdołał wygrać całą serię rezultatem 2:0, tym samym awansując do następnej fazy.

W finale drabinki wygranych Ownage skrzyżuje rękawicę z AWARIĄ, a stawką tego spotkania będzie awans do wielkiego finału drugiej odsłony BeContender.

Dzisiejszy harmonogram BeContender #2:

20 listopada
18:00 Ownage vs AWARIA BO3

Transmisja z polskim komentarzem ze wszystkich spotkań rozgrywanych w ramach BeContender #2 dostępna będzie oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch. Pula nagród w tym turnieju wynosi 10 tysięcy złotych.