Niedzielnego wieczoru odbył się wielki finał drugiej odsłony BeContender w warszawskim Kinguin Esports Performance Center. Na finiszu rozgrywek najlepszą formacją na przestrzeni całego turnieju okazała się AWARIA, która ostatecznie pokonała Ownage rezultatem 2:0.

AWARIA 2 : 0 Ownage
Split 13:5 Haven 13:11 Breeze

AWARIA triumfatorem BeContender #2

Podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka przed dotarciem do wielkiego finału BeContender #2 pierwszego dnia zmagań musieli rozprawić się w swoim inauguracyjnym spotkaniu z Incognito. Ekipa Piotra "YouBreaka" Chodoły stanęła na wysokości zadania i rozprawiła się z Przemysławem "KEREME" Bogdanowiczem i spółką. Następnie AWARIA w finale drabinki wygranych zwyciężyła swoją batalię przeciwko Ownage, a niedzielnego wieczoru przyszedł czas na rewanż pomiędzy tymi zespołami już na finiszu warszawskich zawodów.

Premierową areną w finale był Split, na którym jak to na zespół YouBreaka przystało, zaprezentował się wręcz wybornie. Polska społeczność VALORANTA zdążyła się już przyzwyczaić do świetnej formy prezentowanej przez Kacpra "Katu" Tworza i tym razem nie było inaczej. 19-latek wyszedł przed szereg i poprowadził swoją ekipę do końcowego triumfu na pierwszej mapie wynikiem 13:5.

Kilkanaście minut później zawodnicy przenieśli się na Havena, gdzie z kolei mieliśmy przyjemność oglądać zdecydowanie bardziej wyrównaną rywalizację. Runda pistoletowa padła łupem graczy Ownage, jednak dwie rundy później ich rywale zdołali o sobie przypomnieć zwyciężając rundę bonusową rywala. Zarówno jedna, jak i druga formacja nie dawała za wygraną, czego skutkiem był remisowy wynik po pierwszej połowie.

Drugą połowę z przytupem rozpoczęli jednak Krzysztof "playboistarki" Lewandrowski i spółka, lecz dosłownie dwie minuty później AWARIA wygrała rundę ekonomiczną, co z pewnością podcięło skrzydła graczom Ownage. Chwilę potem podopieczni mausiego wykreowali sobie dwurundową przewagę, której nie roztrwonili już do samego końca, tym samym wygrywając Haven wynikiem 13:11 oraz całą serię 2:0. Najlepszym zawodnikiem drugiej odsłony BeContender  został wybrany Grzegorz "GRUBINHO" Ryczko.

Końcowa klasyfikacja BeContender #2

1. AWARIA 6 000 zł / 100 pkt 
2. Ownage 2 500 zł / 75 pkt
3. Incognito 1000 zł / 50 pkt
4. REBORN 500 zł / 25 pkt