Dla trzech drużyn trzeci dzień jesiennych finałów BLAST Premier 2021 okazał się jednocześnie dniem ostatnim. Za burtą turnieju niespodziewanie znalazły się FaZe Clan oraz, co szczególnie szokujące, Ninjas in Pyjamas.

Upokorzenie NIP-u

NIP dopiero co dotarł do czołowej ósemki Majora i wydawało się, że w Kopenhadze będzie jednym z kandydatów do czołowych lokat. Szczególnie że ekipę w międzyczasie zasilił Patrick "es3tag" Hansen! Duńczyk bynajmniej jednak nie okazał się tym razem zbawcą Ninjów, którzy dwa dni po porażce z Astralis musieli uznać wyższość Teamu Liquid. Tego samego Liquid, które obecnie nawet nie trenuje, bo powoli zbliża się do momentu wielkiej kadrowej rewolucji. Dla szwedzkiej organizacji jest to więc tym bardziej upokarzające.

O wiele lepiej piątek zaczął FaZe Clan, który potrzebował zaledwie dwóch map, by rozprawić się z BIG. Podopieczni formacji ze Stanów Zjednoczonych wyglądali wówczas naprawdę dobrze i można było sądzić, że będą groźnym rywalem dla Astralis. I faktycznie, FaZe było groźne, ale niewystarczająco, by sięgnąć po zwycięstwo. To bowiem padło łupem Duńczyków, którzy tym samym zaliczyli kolejny udany występ w odmienionym składzie. Ponownie zresztą wyróżniały się dwa nowe nabytki, Benjamin "blameF" Bremer oraz Kristian "k0nfig" Wienecke.

Komplet piątkowych wyników finałów BLAST Premier Fall:

26 listopada

1. runda drabinki przegranych

13:30 FaZe Clan 2:0 BIG Dust2 16:11
Inferno 16:9
16:30 Team Liquid 2:1 Ninjas in Pyjamas Inferno 13:16
Mirage 16:4
Overpass 16:11

2. runda drabinki przegranych

19:30 Astralis 2:1 FaZe Clan Mirage 16:10
Nuke 5:16
Dust2 16:9

Kto pierwszym finalistą?

Już dziś poznamy pierwszego finalistę duńskiej imprezy. O ten status powalczą między sobą obecnie panujący mistrzowie świata z Natus Vincere, a także Francuzi z Teamu Vitality. Dla tych drugich będzie to szansa, by odegrać się na NAVI za porażkę podczas ostatniego Majora. W międzyczasie czekają nas też kolejne mecze o życie. Najpierw na serwerze zameldują się Heroic oraz Team Liquid, zaś kilka godzin później zwycięzca tego pojedynku stanie naprzeciwko Astralis. Już na papierze widać więc, że w sobotę powinno być zdecydowanie ciekawie.

Sobotni harmonogram finałów BLAST Premier Fall:

27 listopada

2. runda drabinki przegranych

13:30 Heroic vs Team Liquid BO3

Finał drabinki wygranych

16:30 Natus Vincere vs Team Vitality BO3

3. runda drabinki przegranych

19:30 Astralis vs TBD BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Fall 2021 zapraszamy do naszej relacji.