Przed nami ostatni dzień jesiennych finałów BLAST Premier 2021. W walce o mistrzowski tytuł pozostały już tylko trzy drużyny, ale nie ulega wątpliwości, że faworyt jest tylko jeden. I jest nim Natus Vincere.

NAVI w finale, Liquid i Heroic odpadają

Panujący od niedawna mistrzowie świata wczoraj przypieczętowali swój awans do wielkiego finału. Udało im się to dzięki zwycięstwu nad Teamem Vitality, które przyszło NAVI zaskakująco łatwo. Całe spotkanie zamknęło się wszak po zaledwie dwóch mapach – i to mapach jednostronnych. Dość powiedzieć, że gracze z Francji w sumie zgromadzili zaledwie trzynaście rund i nie pomógł im nawet Mathieu "ZywOo" Herbaut, który został kompletnie przyćmiony przez Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva, autora 46 eliminacji.

Żadnych szans na końcowy triumf nie ma natomiast już Team Liquid. Drużyna z Ameryki Północnej w pierwszym sobotnim meczu musiała uznać wyższość Duńczyków z Heroic, którzy po trzymapowym boju zatriumfowali 2:1. Niemniej i oni nie nacieszyli się tym sukcesem zbyt długo, bo kilka godzin później i oni znaleźli się za burtą. Katem półfinalistów niedawnego Majora okazało się Astralis. Podopieczni Alexandra "ave" Holdta mimo niedawnych sporych przetasowań kadrowych kolejny raz wyszli z rywalizacji obronną ręką i zapewnili sobie miejsce w top 3 zawodów.

Komplet sobotnich wyników finałów BLAST Premier Fall:

27 listopada

2. runda drabinki przegranych

13:30 Heroic 2:1 Team Liquid Overpass 12:16
Nuke 16:13
Inferno 16:12

Finał drabinki wygranych

16:30 Natus Vincere 2:0 Team Vitality Inferno 16:7
Nuke 16:6

3. runda drabinki przegranych

19:30 Astralis 2:0 Heroic Mirage 19:15
Nuke 16:4

NAVI o krok od kolejnego sukcesu

Pozostało więc pytanie, czy ktoś będzie w stanie zatrzymać Natus Vincere? Taką próbę podejmie Team Vitality lub też Astralis, najpierw jednak zespoły te czeka bezpośredni pojedynek w finale dolnej drabinki. Dla Duńczyków będzie to też okazja, by odegrać się na Francuzach za porażkę sprzed trzech dni. Niemniej niezależnie od tego, kto będzie górą w tym meczu, nie ulega wątpliwości, że głównym kandydatem do końcowego triumfu, którego stawką jest 225 tysięcy dolarów, będzie NAVI.

Niedzielny harmonogram finałów BLAST Premier Fall:

28 listopada

Finał drabinki przegranych

15:30 Team Vitality vs Astralis BO3

Finał

19:30 Natus Vincere vs Vitality/Astralis BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Fall 2021 zapraszamy do naszej relacji.