Jeżeli ktoś liczył, że po wygraniu pierwszego w swojej historii Majora Natus Vincere spuści z tonu, to mamy złe informacje – nic z tego! Mistrzowie świata ponownie byli nie do zatrzymania, tym razem triumfując podczas finałów BLAST Premier Fall w Kopenhadze.

NAVI znowu górą!

Co prawda tym razem NAVI nie uniknęło straty mapy, ale w końcowym rozrachunku nie ma to większego znaczenia. Gracze z Europy Wschodniej jeszcze raz wygrali bowiem wszystkie swoje mecze i od początku do końca zawodów mknęli po górnej części drabinki, pozbawiając marginesu błędu kolejnych rywali. A zaczęło się od zwycięstwa nad BIG, po którym Oleksandr "s1mple" Kostyliev i koledzy musieli zmierzyć się z Heroic. Spotkanie to było niezwykle wyrównane i każdy z pojedynków kończył się niewielką różnicą punktową. Niemniej w ostatecznym rozrachunku więcej zimnej krwi zachowali zwycięzcy PGL Majora, którzy byli górą w stosunku 2:1. Wynikiem 2:0 zakończył się natomiast finał drabinki wygranych, w którym NAVI z zatrważającą łatwością pozostawiło w pokonanym polu Team Vitality. Ale to nie było jeszcze ostatnie słowo Francuzów.

Ci wszak w kolejnym meczu zatrzymali triumfalny marsz reprezentantów gospodarzy z Astralis i dzięki temu awansowali do wielkiego finału, gdzie stanęli przed szansą rewanżu na swoich wcześniejszych pogromcach. Tym razem zresztą spotkanie było o wiele bardziej wyrównane i potrzebne były aż trzy mapy, by wyłonić zwycięzcę. Lepiej zaczęło NAVI, które na Mirage'u zatriumfowało 16:12, niemniej potem przyszła odpowiedź Vitality. Skład znad Sekwany rozgromił oponentów na Nuke'u 16:6, tym samym kończąc serię 20 zwycięstw Natus Vincere na tej właśnie arenie. Ale s1mple i spółka się tym nie załamali – zamiast tego odpowiedzieli równie gładką przeprawą na Inferno, gdzie zwyciężyli 16:7, tym samym kończąc finałowy mecz wygraną 2:1! Co raczej nie dziwi, ten sukces był w dużej mierze zasługą Kostylieva, który otrzymał od serwisu HLTV osiemnasty w swojej karierze tytuł MVP.

Końcowa klasyfikacja finałów BLAST Premier Fall 2021:

1. Natus Vincere 225 000 $
2. Team Vitality 85 000 $
3. Astralis 40 000 $
4. Heroic 25 000 $
5-6. FaZe Clan, Team Liquid 15 000 $
7-8. BIG, Ninjas in Pyjamas 10 000 $