Przez kilka ostatnich dni nie otrzymaliśmy wielu wieści z transferowej karuzeli League of Legends, ale dziś mamy całkiem interesujące informacje. Swój skład na nadchodzący sezon profesjonalnych rozgrywek zaprezentował bowiem mistrz świata sezon 2020 oraz wicemistrz ostatnich Worlds, czyli DWG KIA. I choć zmiany były oczekiwane, biorąc pod uwagę znaną już sytuację Kima "Khana" Dong-ha oraz odejście Janga "Ghosta" Yong-juna do Nonghshim RedForce, wciąż pozostało sporo niewiadomych. Dziś jednak nie ma już żadnych.

CZYTAJ TEŻ:
NS RedForce w komplecie na wiosenny split LCK

ShowMaker i Canyon zostają w DWG KIA!

Dotychczasowi fani DK mogą radować się z odnowienia kontraktów z dwoma czołowymi zawodnikami tej formacji. W dalszym ciągu barwy DWG reprezentować będą bowiem Kim "Canyon" Geon-bu oraz Heo "ShowMaker" Su, grający odpowiednio w dżungli i na pozycji midlanera. Co prawda kontrakty obu graczy wygasły w połowie listopada, a organizacja ogłosiła przejście swoich podopiecznych w status wolnych agentów, jednak wciąż walczyła o odnowienie umów. I ta sztuka się udała – na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo będą obowiązywać nowe porozumienia między DWG KIA a Canyonem i ShowMakerem, ale na pewno będą oni częścią drużyny w roku 2022.

Botlane z NS RedForce...

Na tym jednak koniec, jeśli chodzi o zawodników, którzy zdecydowali się pozostać w DK. Dla pozostałej trójki będzie to pierwsza okazja do reprezentowania jednej z czołowych organizacji w Korei Południowej. Do składu dołączył między innymi duet znany wcześniej z NS RedForce w postaci Seo "deokdama" Dae-gila oraz Kima "Kellina" Hyeong-gyu, który od teraz będzie bronił dolnej linii DWG KIA. A to oznacza, że do zespołu najprawdopodobniej nie wróci już – przynajmniej w najbliższym czasie – Cho "BeryL" Geon-hee.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


...a top z Gen.G

Na górnej alei zobaczymy natomiast postać, którą mogą kojarzyć najbardziej zagorzali widzowie Worlds 2021 oraz koreańskich rozgrywek. Noh "Burdol" Tae-yoon, bo o nim mowa, zanotował już kilka występów w głównym składzie Gen.G Esports, aczkolwiek łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywek rozegrał jak dotąd... dziewięć gier, w tym trzy podczas ostatnich mistrzostw świata. To jednak nie zniechęciło DWG KIA do angażu 17-latka jako swojego głównego toplanera.

Tak prezentuje się skład DWG KIA na nadchodzący sezon LCK:

Noh "Burdol" Tae-yoon
Kim "Canyon" Geon-bu
Heo "ShowMaker" Su
Seo "deokdam" Dae-gil
Kim "Kellin" Hyeong-gyu