Na polskiej scenie League of Legends ogłaszanie składów na początku grudnia nie jest częstą praktyką. Zazwyczaj rodzime organizacje czekają do ostatniej chwili, by przedstawić szerokiej publice skompletowane formacje, stąd cieszyć może postawa Gentlemen's Gaming, które już teraz oficjalnie ogłosiło swój sztab szkoleniowy na wiosnę 2022.

Kaspersky, Centrvie i Iteron w barwach Gentlemen's Gaming

Kasper "Kaspersky" Gutkowski jako head coach, Igor "Centrvie" Świerczek w roli asystenta i Mateusz "Iteron" Miraszewski jako analityk – tak prezentuje się pełny sztab Dżentelmenów. O ile dla Centrvie i Iterona będzie to pierwsza okazja, by pracować z drużyną większego kalibru na polskim podwórku, o tyle Kaspersky ma już za sobą prawie rok doświadczenia w Ultralidze. W piątym i szóstym sezonie mistrzostw Polski Gutkowski prowadził devils.one, osiągając kolejno piąte i ósme miejsce. Koniec szóstego sezonu Ultraligi nie był jednak dla Kaspersky'ego ostatnim przystankiem w 2021 roku. W ostatnich miesiącach prowadzone przez niego Austrian Force zdołało utrzymać się w Prime League 1st Division (drugi poziom rozgrywkowy w Niemczech), choć przez cały sezon zimowy drużyna grała poniżej oczekiwań. Jak widać, wystarczyło to, by przekonać włodarzy Gentlemen's Gaming, którzy bardzo szybko obdarzyli Kaspersky'ego zaufaniem.

Kto w wyjściowym składzie Dżentelmenów?

Teraz pozostaje nam tylko czekać na ogłoszenie pełnego składu. Z zakulisowych informacji wynika, że GMG postawi na kilku młodych Polaków stawiających pierwsze kroki na scenie, ale nie wyklucza sięgnięcia po zagranicznych graczy z nieco większym doświadczeniem. Do tej pory organizacja kojarzona była z tworzenia ciekawych międzynarodowych miksów i wygląda na to, że nadal będzie podążać tą ścieżką. Czy tym razem kreatywne budowanie składu przyniesie efekty i Dżentelmeni doczekają się wybitnego sezonu? O tym przekonamy się w najbliższych miesiącach.