W maju tego roku Legia Warszawa powołała do życia projekt Legia Esport Schools. – Esport wpływa na wszechstronny rozwój młodego człowieka, buduje w nim umiejętności współzawodnictwa, pracy zespołowej oraz przywództwa. To właśnie na tych aspektach chcemy się skupić w Legia Esport Schools – mówił wówczas jeden ze współtwórców inicjatywy, Jarosław Śmietana z ESPOT Gaming Concept.

Zajęcia esportowe i sportowe w słonecznej Hiszpanii

I cóż, esportowa szkółka Legii bynajmniej nie siedzi z założonymi rękami, bo właśnie zapowiedziała organizację zimowego obozu esportowo-sportowego, który odbędzie się na początku przyszłego roku w Hiszpanii. Dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat przygotowano nie tylko dokładny plan zajęć związanych zarówno ze sportem, jak i elektroniczną rozrywką, ale również możliwość poznania ciekawych miejsc, takich jak Barcelona. Uczestnicy będą mieli możliwość wybrania dopasowanej do siebie ścieżki. W przypadku esportu będą to przygotowania interdyscyplinarne skupione wokół różnych gier, lub też specjalistyczne w ramach takich tytułów, jak Fortnie, VALORANT, League of Legends czy też Counter-Strike. Jeżeli zaś chodzi o sport, to tutaj dzieci będą mogły wybrać zajęcia ściśle piłkarskie, ale też bardziej wszechstronne.

Każdy z uczestników będzie miał zagwarantowane pełne wyżywienie, a także ubezpieczenie NNW. Dodatkowo dla dzieci przygotowano też specjalny upominek. Jeżeli zaś chodzi o plan obozu, to w jego skład wchodzą co najmniej dwa treningi esportowe każdego dnia, które prowadzone będą według systemu szkolenia Legia Esport Schools. Dodatkowo codziennie dzieci będą brać też udział w zajęciach sportowych w ramach piłki nożnej oraz ewentualnie koszykówki, squasha, basenu itp. Kolejnym z elementów są dodatkowe zajęcia edukacyjno-rekreacyjne, wśród których wyszczególnić można spacery nad morzem czy też gry i zabawy terenowe.

Zapisy trwają

Wszyscy zainteresowani mogą zapisać się pod tym adresem. Sam obóz odbędzie się w mieście Salou między 27 stycznia a 4 lutego. Koszt wyjazdu to 2999 zł, aczkolwiek dla osób, które nie są związane z Legia Esport Schools, przygotowano specjalną ofertę. Otóż przy jednoczesnym zapisaniu się do projektu za cały wyjazd zapłacimy tylko 2699 zł. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Jednocześnie organizatorzy zapewniają, że w przypadku odwołania turnusu z powodu sytuacji epidemiologicznej 100% wpłaconych środków zostanie zwrócone. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 517 846 715 lub adresem [email protected].