Pod koniec września w dywizji VALORANTA Teamu Heretics doszło do gruntownej przebudowy. Wówczas od pierwszego składu odsunięci zostali Patryk "paTiTek" Fabrowski, Amine "Amilwa" Saidi oraz Ivan "Johnta" Shevtsov. Wiele wskazuje na to, że hiszpańska marka zbliża się do skompletowania nowego rosteru w FPS-ie od Riot Games.

mertz dołączy do Heretics?

W ostatnie dni września Daniel "mertz" Mertz oficjalnie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zakomunikował, iż decyduje się na przejście z CS:GO na VALORANTA. Duńczyk co prawda w dalszym ciągu jest zakontraktowany w dywizji Counter-Strike'a przez Nordavind, jednak aktualnie nie zamierza kontynuować swojej kariery w grze od Valve. mertz wziął już nawet udział w charytatywnym turnieju VALORANTA BLAST Spike Nations 2, gdzie reprezentował barwy Skandynawii.

Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl, 23-latek od przynajmniej kilku tygodni przebywa na testach w Teamie Heretics. Wiele wskazuje na to, że to właśnie on będzie pierwszym wzmocnieniem odświeżonego składu. Na ten moment oficjalnie w wyjściowym kolektywie dywizji VALORANTA hiszpańskiej organizacji znajdują się Christian „lowel” Garcia Antoran oraz Felix „al0rante” Brandl.

Co wiemy o testach?

Według doniesień portalu Cybersport.pl na testach w Teamie Heretics przewinęło się sporo topowych nazwisk. Jednym z nich jest Batuhan "russ" Malgaç, na którego usługi finalnie nie zdecydowała się ekipa l0wela. Sprawdzany również jest Melih "pAura" Karaduran, który przez niemal osiem miesięcy reprezentował już barwy hiszpańskiej marki. Na ten moment nie wiadomo czy reprezentant SuperMassive Blaze ostatecznie dołączy do TH, jednak z pewnością jest jedną z dostępnych opcji dla europejskiej formacji.

Kolejnym sprawdzanym graczem jest Adam "ec1s" Eccles. Brytyjczyk aktualnie pozostaje wolnym agentem po tym, jak na początku listopada Ninjas in Pyjamas zdecydowało się na porzucenie europejskiego projektu na rzecz skupienia się na Brazylii. ec1s brał również udział w obszernych testach OG, jednak nie przełożyło się to na konkrety. Aktualnie przyszłość byłego reprezentanta Teamu Liquid nie jest jeszcze pewna, a sam zawodnik raczej nie narzeka na brak ofert.

Wydawać się może, że najbliżej – zaraz po mertzie – zasilenia szeregów Teamu Heretics jest natomiast David "Davipd" Prins. Były reprezentant G2 Esports aktualnie przebywa na ławce rezerwowych w Vodafone Giants. Zarówno indywidualnie Belg, jak i całe Giants ostatnimi czasy wyglądało bardzo dobrze, czego skutkiem jest nadchodzący transfer dwóch zawodników oraz trenera do G2 Esports. Taką informację jako pierwsza podała redakcja Cybersport.pl, którą z kolei potwierdził Aaran "Halo" Spake z portalu Dexerto. Davidp od kilku dni regularnie trenuje z Heretics, co potencjalnie może zwiastować transfer 27-latka do Heretyków.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, tak będzie prezentować się skład Teamu Heretics:

  • Christian „lowel” Garcia Antoran
  • Felix „al0rante” Brandl
  • Daniel "mertz" Mertz

mertz set to join Heretics

At the end of September, Daniel "mertz" Mertz officially informed the community that he decided to transfer from CS:GO to VALORANT. Per Cybersport.pl's sources, the Dane was being tested by Team Heretics for a few weeks. mertz is now set to join the team led by Christian „lowel” Garcia Antoran.

Sources say that, David "Davidp" Prins, Adam "ec1s" Eccles, and Melih "pAura" Karaduran are on trials in Team Heretics. Mentioned players are currently inactive in their respective teams. Batuhan "russ" Malgaç was also on trials in Heretics, but right now he is not even an option for the new VALORANT roster of the Spanish organization.