Już w październiku Paul „sOAZ” Boyer zapowiedział, iż po rocznej przerwie zamierza powrócić do roli gracza i rozpoczyna poszukiwania zespołu, który przyjąłby go pod swoje skrzydła. I niewykluczone, że doświadczony Francuz dopiął swego i znalazł nowy dom.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Mistrz Europy zagra w ERL?

Ale od początku. 27-letni Boyer może pochwalić się ogromnymi sukcesami. Toplaner znad Sekwany w trakcie swojej kariery występował m.in. we Fnatic, Origen i Misfits Gaming, a nawet zaliczył epizod za oceanem, gdzie reprezentował barwy Immortals. To wszystko przełożyło się na cztery triumfy w najważniejszych rozgrywkach League of Legends w Europie, a także dwa tytuły wicemistrza świata, do których dołożył również dwa miejsca w czołowej czwórce Worlds. Nie ulega więc wątpliwości, że mówimy tutaj o jednej z bardziej utytułowanych osób na scenie. Niemniej przez ostatni rok sOAZ nie był obecny na serwerze – zamiast tego przywdział garnitur i przejął stery w LDLC OL, aczkolwiek ekipa pod jego wodzą zaliczyła rozczarowujący sezon i chociaż awansowała do letnich play-offów La Ligue Française de League of Legends, to tam finiszowała dopiero na piątym miejscu, przez co ominęło ją European Masters.

– Po roku trenowania LDLC znów mogę przyjmować oferty innych drużyn. Chcę rywalizować znów jako gracz i szukam ofert – ogłosił Francuz już przed kilkoma tygodniami. Według dziennikarzy serwisu Esportmaniacos, od tego czasu z 27-latkiem kontaktowały się m.in. jego dotychczasowy pracodawca, czyli LDLC, a także Team Oplon. Ostatecznie jednak wiele wskazuje na to, że Boyer rok 2022 rozpocznie jako zawodnik Wave Esports, z którym miał osiągnąć już ustne porozumienie. To by oznaczało, że czeka go rywalizacja w niemieckiej Prime League, gdzie miałby występować wraz z takimi zawodnikami, jak Salah "Mirai" Eddine Lmimouni, Malik "Xoura" Dönmez, Jakob "Bung" Gramm oraz Andreas "Adept" Blikfeldt. Wspomniana czwórka również miała ustalić już warunki swojej współpracy z organizacją znad Renu, która w ostatnim sezonie wypadła na tyle słabo, że musiała walczyć o utrzymanie w barażach. Ale na swoje szczęście udało jej się pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Prognozowany skład Wave Esports prezentuje się następująco:

Paul „sOAZ” Boyer
Salah "Mirai" Eddine Lmimouni
Malik "Xoura" Dönmez
Jakob "Bung" Gramm
Andreas "Adept" Blikfeldt