DreamHack i ESL Gaming ogłosiły dziś, że zostaną esportowymi partnerami Rocket League Championship Series (RLCS) w ramach wieloletniej umowy z deweloperem Rocket League, firmą Psyonix.

Nowe partnerstwo opiera się na zeszłorocznej współpracy pomiędzy DreamHack i Psyonix w ramach Rocket League Championship Series X, w której zakresie DreamHack odpowiadał za sezon 2020- 2021. Nowe wieloletnie partnerstwo DreamHack i ESL Gaming oznacza wspólne prowadzenie rozgrywek, produkcję oficjalnych transmisji i wsparcie powrotu do wydarzeń na żywo po długiej przerwie. Pierwszy turniej rangi Major 11. sezonu RLCS odbędzie się w Sztokholmie, w Szwecji.

Współpraca pomiędzy DreamHack i Psyonix sięga 2017 roku, kiedy DreamHack po raz pierwszy wkroczył w przestrzeń Rocket League Esports i był gospodarzem dwóch dużych turniejów − DreamHack Summer i Atlanta. DreamHack Pro Circuit odbył się w 2019 roku, a teraz DreamHack, ESL i Psyonix współpracują, aby stworzyć najlepszy możliwy tor dla fanów Rocket League i zawodników z całego świata.

Partnerstwo wykorzysta pozycję DreamHack i ESL jako globalnych liderów w esporcie, aby wprowadzić rozgrywki RLCS do większej liczby regionów, niż miało to miejsce do tej pory, z nowymi drużynami w regionach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), Azji i Pacyfiku Północnego (APAC N), Azji i Pacyfiku Południowego (APAC S) oraz Afryki Subsaharyjskiej. DreamHack i ESL będą również wspierać Psyonix w komercjalizacji Rocket League Championship Series, zarówno pomagając w tworzeniu nowych możliwości współpracy i zaangażowania w ekosystem Rocket League dla marek, jak i wprowadzając nowych partnerów medialnych, aby zwiększyć zasięg RLCS.

Rocket League to jedna z najszybciej rozwijających się marek w esporcie i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Psyonix, aby wspierać jej dalszy rozwój – powiedział Michael Van Driel, SVP, Game Management w ESL Gaming. – Od początku wierzyliśmy w Rocket League Esports i jesteśmy naprawdę podekscytowani, mogąc podjąć kolejne kroki w naszej współpracy z Psyonix, aby pomóc stworzyć najwyższą możliwą jakość rywalizacji dla fanów i drużyn na całym świecie.

Sezon RLCS 2021-22 wystartuje w październiku, a pierwsza transmisja odbędzie się 15 października! Najnowsze informacje na temat ESL można znaleźć na stronie about.eslgaming.com lub obserwować ESL Gaming na LinkedIn, Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Źródło: informacja prasowa