XPG Invicta to jedna z tych organizacji, które w kontekście polskiej sceny Rainbow Six: Siege możemy uznać za legendarne. Feniksy od wielu lat inwestują w grę Ubisoftu i chociaż dotychczas radziły sobie różnie, to nie mają zamiaru jej porzucić.

CZYTAJ TEŻ:
Anonymo z dywizją Rainbow Six: Siege

Jak Feniks z popiołów

Dowodem na to niech będzie fakt, że dziś Invicta zaprezentowała swój nowy skład. Skład międzynarodowy, bo poza trzema Polakami znaleźli się w nim również dwaj Czesi, tj. Jan „Groone” Voják oraz Nikolas „Hunt” Kaločai. Co ciekawe, obaj oni występowali w ostatnim sezonie Polish Masters, przywdziewając wówczas barwy Teamu ESCA Gaming. Członkiem tamtego zespołu był również Aleksander „A7s0n” Filipczuk, który także znalazł zatrudnienie w szeregach Feniksów. Ostatnie dwa miejsca zajęli natomiast Maciek "Se1zure" Kasztelanic oraz Denis "Denio" Janiak. Dla tego ostatniego jest to powrót do organizacji po krótkiej przerwie, gdyż miał on już okazję występować pod jej banderą między marcem a październikiem tego roku i zdobył z nią wicemistrzostwo Polski.

Co ważne, omawiany wyżej skład bynajmniej nie został sformowany dopiero teraz. Piątka zawodników gra już ze sobą od jakiegoś czasu i dotychczas rywalizowała ona pod tagiem Alek and friends. Udało im się nawet awansować do trwającego Polish Cup i to w trakcie pierwszych otwartych eliminacji! Niemniej przygodę z samymi rozgrywkami ekipa zaczęła od porażki, uznając po dogrywce wyższość SKILLSTARS.pro. Jednakże okazja, by sięgnąć po pierwsze zwycięstwo w międzysezonowym pucharze, nadarzy się już dziś o godzinie 20:40. Wtedy to świeżo upieczeni reprezentanci Invicty podejmą w ramach drugiej kolejki skład o nazwie YŚ, który dwa dni temu został rozgromiony 2:7 przez Kjell's Disciples.

Skład XPG Invicty prezentuje się następująco:

  • Denis "Denio" Janiak
  • Nikolas „Hunt” Kaločai
  • Jan „Groone” Voják
  • Aleksander „A7s0n” Filipczuk
  • Maciek "Se1zure" Kasztelanic