Po kilku tygodniach plotek część doniesień znalazła swoje oficjalne potwierdzenie. 100 Thieves ogłosili bowiem, że po ponad roku Nicholas "nitr0" Cannella opuszcza szeregi organizacji w ramach transferu. Dokąd? Tego nie ogłoszono, aczkolwiek prawdopodobnie znamy już kolejny krok w jego karierze.

Z CS:GO do VALORANTA i z powrotem?

Ale po kolei – 26-latek swoje nazwisko budował poprzez lata występów na scenie Counter-Strike'a, niemniej latem ubiegłego roku postanowił zmienić grę i przenieść się na VALORANTA. Wtedy też związał się z popularnymi Złodziejami, w których barwach sięgnął m.in. po mistrzostwo północnoamerykańskiego First Strike, a także dotarł do półfinału finałów trzeciego etapu VALORANT Champions Tour w Berlinie. Niemniej nie obyło się też bez rozczarowań, a największym z nich był brak awansu na trwające mistrzostwa świata. 100 Thieves nie przebrnęli wszak przez eliminacje ostatniej szansy, uznając wyższość najpierw Rise, a potem także Cloud9 Blue. W efekcie zabrakło ich na VALORANT Champions 2021.

Bardzo dziękuję 100 Thieves za szansę, by występować w barwach tak świetnej organizacji. Więcej informacji na temat mojej przyszłości wkrótce! – ogłosił sam nitr0. Niemniej już od dłuższego czasu wiarygodne źródła donoszą, że Amerykanin może porzucić VALORANTA i powrócić do CS:GO. Chęć jego zatrudnienia miał bowiem wyrazić Team Liquid, który jeszcze przed sezonem 2022 chciałby przeprowadzić kadrową rewolucję i Cannella miałby być jej częścią. W tym miejscu warto przypomnieć, że doświadczony gracz w przeszłości miał już okazję reprezentować TL przez ponad pięć lat i z czystym sumieniem można go określić mianem legendy organizacji. Tak więc jego ponowny angaż z pewnością byłby sporym wydarzeniem.

W tej sytuacji skład 100 Thieves prezentuje się następująco:

  • Spencer „Hiko” Martin
  • Peter „Asuna” Mazuryk
  • Ethan „Ethan” Arnold
  • Johann „seven” Hernande – rezerwowy