W końcu stanie się to, o czym plotkowano już od dawna. Podczas gali The Game Awards potwierdzono bowiem, że na początku przyszłego roku PUBG: Battlegrounds przejdzie na model free to play! Aczkolwiek jest w tym wszystkim pewien haczyk.

Wejście na pole walki za darmo, ale z pewnymi ograniczeniami

Jest to zresztą coś, co dobrze znają już fani np. Counter-Strike'a. Otóż posiadacze darmowej wersji PUBG będą mogli bez ograniczeń bawić się w ramach trybu nierankingowego. Jeżeli jednak komuś zamarzy się przystąpienie do gry o jak najwyższą rangę, to... Cóż, trzeba wyciągnąć portfel. Będzie to wszak wymagało zakupu specjalnej przepustki o nazwie BATTLEGROUNDS Plus, która dostępna będzie w formie DLC wycenionego na 12,99 dolarów. Posiadacze owej przepustki otrzymają dostęp nie tylko do rankingowej zabawy, ale także do meczów customowych, w których będą mogli brać udział lub samodzielnie je tworzyć. Dodatkowo z Plusem dostaniemy też kapelusz, maskę oraz rękawicę z kolejki Captain’s Camo oraz 1,3 tysiąca G-COINÓW.

Co ważne, przepustkę BATTLEGROUNDS Plus będą musieli nabyć wyłącznie nowi gracze. Ci, którzy posiadają już odpłatną wersję PUBG, dostaną Plusa całkowicie za darmo, a ponadto nagrodzeni zostaną też skinami do postaci oraz patelni opisanymi jako "Legacy". Cała zmiana związana z przypisaniem Plusa itd. dokonana zostanie automatycznie i nie będzie wymagać od nas żadnych dodatkowych akcji.

PUBG: Battlegrounds oficjalnie przejdzie na model free to play 12 stycznia 2022. Niemniej już teraz wszyscy zainteresowani przejściem na nowy model już teraz mogą udać się pod ten adres, gdzie stworzono specjalną stronę. Za jej pośrednictwem możemy wziąć udział w trzech okolicznościowych wydarzeniach i dzięki temu otrzymać specjalne przedmioty, w tym m.in. kupony kontrabandy.