Od ostatnich meczów fazy zasadniczej European League 2021 minęło na tyle dużo czasu, że niektórzy mogli już zapomnieć o rozgrywkach. A to błąd, bo przecież nadal nie znamy nowego mistrza Europy! Ten wyłoniony zostanie dopiero podczas ruszających dziś finałów, w których udział weźmie również Natus Vincere.

Czy NAVI oszuka przeznaczenie?

Zespół Szymona "Savesa" Kamieniaka bynajmniej nie będzie faworytem online'owych zawodów i trudno się dziwić. Wszak Polak i jego koledzy zarówno podczas Six Mexico Major 2021, jak i trzeciego etapu EUL zaprezentowali się słabo, a od kilku tygodni w ogóle nie rozgrywali oficjalnych spotkań. Zamiast tego udali się do Berlina na bootcamp, gdzie mieli udoskonalić swoją grę. Czy się udało? Odpowiedź na to pytanie da nam już dzisiejszy mecz z Teamem Empire, czyli triumfatorem Stage 2 oraz wicemistrzem Stage 3. Skład z regionu CIS przystąpi do gry krótko po tym, jak słabo wypadł na Six Sweden Major 2021 i z pewnością będzie chciał przynajmniej częściowo odbić sobie tamto niepowodzenie. Tym większe wyzwanie będzie więc czekać na NAVI.

Drugą półfinałową parę tworzyć będą natomiast dwie organizacje, które spotkały się ze sobą w finale ubiegłorocznego sezonu. Wówczas górą było G2 Esports, które po zaciętym boju ograło Team BDS wynikiem 3:2. Niemniej wiele się od tego czasu zmieniło. Wystarczy wspomnieć, że Samuraje awans na zawody finałowe wywalczyły dopiero rzutem na taśmę i w żadnym wypadku nie są kandydatem do końcowego triumfu. Francuzi zaś wręcz przeciwnie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w końcu mogą oni sięgnąć po tytuł najlepszego zespołu na Starym Kontynencie, ale też nie ma co uprzedzać faktów. Najpierw muszą oni faktycznie poradzić sobie z G2.

Sobotni harmonogram finałów European League 2021:

11 grudnia
14:00 Team Empire vs Natus Vincere BO3
17:00 Team BDS vs G2 Esports BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Finały European League 2021 w Rainbow Six: Siege potrwają do 19 grudnia. Ich łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy euro, z czego dla triumfatorów przewidziano 50 tysięcy euro.