W następny weekend odbędzie się kolejna, już trzecia edycja BeContender. W turnieju wezmą udział cztery drużyny, które zawalczą pomiędzy sobą o pulę nagród w wysokości 10 tysięcy złotych. Dodatkowo należy pamiętać o punktach rankingowych BeChampions, dzięki którym można wywalczyć kwalifikacje na BeChallengers #1. Dzisiejszego popołudnia poznaliśmy pary premierowych spotkań BeContender #3.

Znamy inauguracyjne pary BeContender #3

Dwa tygodnie temu zakończyły się kwalifikacje do trzeciej odsłony lanowych zmagań w VALORANCIE dla polskich ekip. W rozgrywkach nie zabraknie zawodników zarówno z pierwszej, jak i drugiej edycji. Mimo wszystko zdecydowana większość ilość graczy była obecna podczas listopadowej batalii. Z inauguracyjnej odsłony BeContender w grudniu w Warszawie zamelduje się jedynie trzech byłych reprezentantów Teamu Queso. Trzon z hiszpańskiej organizacji zostanie wzmocniony przez Kamila „baddy'egoG” Graniczkę oraz Dawida „Fila” Czarneckiego.

W premierowym starciu BeContender #3 będziemy świadkami pojedynku pomiędzy AWARIĄ a QuesoHeetRiders. To spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie ze względu na fakt, iż zespół Piotra „YouBreaka” Chodoły stanie przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu z poprzednik edycji. Z pewnością dla ex-MAD DOG'S PACT pokonanie QHR nie będzie łatwym wyzwaniem. Ekipa z przeciwnej stronie barykady, wspomagana przez wspomnianych baddy'egoG i Fila, na pewno celuje w końcowy triumf w zawodach. Spotkanie rozpocznie się 18 grudnia o godz. 12:00.

Z kolei po drugiej stronie drabinki Incognito stanie w szranki z Ownage. Obie drużyny miały okazje zaprezentować się podczas BeContender #2, gdzie ostatecznie Szymon „kenobi” Łabędzki i spółka okazali się lepsi od swoich rywali. Wówczas Ownage dwukrotnie uległo jedynie AWARII, jednak dzięki zwycięstwom przeciwko REBORN oraz Incognito zajęło drugie miejsce. Ze względu na starcie pomiędzy tymi drużynami sprzed kilku tygodni faworytem tej batalii wydaje się być wicemistrz poprzedniej odsłony imprezy, jednak z pewnością ekipę Przemysława „KEREME” Bogdanowicza stać na przełamanie oraz zrewanżowanie się swoim przeciwnikom.

Harmonogram BeContender #3:

18 grudnia
12:00 QuesoHeetRiders vs AWARIA BO3
15:00 Ownage vs Incognito BO3
18:00 finał drabinki wygranych BO3
19 grudnia
12:00 półfinał drabinki przegranych BO3
15:00 finał drabinki przegranych BO3
18:00 finał BeContender #3 BO3

Turniej rozpoczyna się już 18 grudnia i rozegrany zostanie w warszawskim Kinguin Esports Performance Center. Transmisję z tego wydarzenia będziemy mogli oglądać na platformie Twitch.tv na oficjalnym kanale BeChampions. Polskim komentarzem zmagań zajmą się Krystian "terp" Terpiński, Patryk „K1KS” Cieszyński oraz Jakub „frs” Czapran.