Pierwszy dzień finałów sezonu 2021 w ramach European League za nami. I niestety wiemy już, że Natus Vincere na pewno nie zostanie najlepszą drużyną Rainbow Six: Siege na Starym Kontynencie. A wszystko przez wczorają porażkę z Teamem Empire.

NAVI bez szans w swoim meczu

Nie ma oczywiście co tu kryć – ekipa Szymona "Savesa" Kamieniaka bynajmniej nie była faworytem sobotniej potyczki. Mimo wszystko oczekiwano jednak dobrego występu, a i tego zabrakło, bo w derbach wschodnioeuropejskich organizacji NAVI zostało doszczętnie zniszczone. Tyczy się to zwłaszcza potyczki na mapie Oregon, która zakończyła się już po ośmiu rundach. Nieco lepiej było na Coastline, gdzie nasz rodak i jego koledzy zdobyli już trzy rund, ale to było wszystko, na co mogli sobie pozwolić. Empire było po prostu zbyt mocne i w pełni zasłużenie awansowało do finału. Jeżeli zaś chodzi o samego Savesa, to ten opuszczał serwer z 10 fragami na koncie, które okupił 14 zgonami – tak więc pod względem statystycznym był drugim najlepszym członkiem swojej ekipy.

O wiele więcej emocji dostarczył drugi mecz półfinałowy, w którym naprzeciwko siebie stanęły Team BDS oraz G2 Esports. Co więcej, niewiele brakowało, by Samuraje zaskoczyli wyżej notowany Francuzów, bo przecież to właśnie oni rzutem na taśmę zatriumfowali w Oregonie, a potem na mapie Bank polegli dopiero po dogrywce. W związku z tym zapowiadało się, że decydujące Clubhouse może być naprawdę interesujące. Ale nie było – tam BDS całkowicie przejęło inicjatywę i zdominowało swoich oponentów. Ci chyba nie spodziewali się takiego obrotu spraw, bo ostatecznie zdobyli zaledwie dwa oczka i ulegli bolesny 2:7.

Komplet sobotnich wyników European League 2021:

11 grudnia

Półfinały

14:00 Team Empire 2:0 Natus Vincere Oregon 7:1
Coastline 7:3
17:00 Team BDS 2:1 G2 Esports Oregon 5:7
Bank 8:7
Clubhouse 7:2

Przerwa, a potem ostateczne rozstrzygnięcia

Teraz przed zawodnikami kilka dni przerwy, bo finały sezonu 2021 wrócą dopiero 19 grudnia. Wtedy też rozegrane zostaną decydujące spotkania, a my ponownie zobaczymy w akcji NAVI. Tym razem drużyna Savesa podejmie G2 Esports, a stawką będzie trzecie miejsce i nagroda w wysokości 15 tysięcy euro. Niemniej nie da się ukryć, że podopieczni ukraińskiej organizacji bynajmniej nie będą faworytami tego meczu. A potem danie główne, czyli wielki finał. W nim Team Empire i Team BDS powalczą o mistrzostwo Europy i czek na sumę 50 tysięcy euro. Dla Francuzów będzie to też szansa, by w końcu przypieczętować swój prym na kontynencie, bo dotychczas mimo dobrych wyników jeszcze im się to nie udało.

Niedzielny harmonogram finałów European League 2021:

19 grudnia

Mecz o 3. miejsce

13:00 Natus Vincere vs G2 Esports BO3

Wielki finał

16:00 Team Empire vs Team BDS BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Finały European League 2021 w Rainbow Six: Siege potrwają do 19 grudnia. Ich łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy euro.