Wydawało się, że DWG KIA jest już gotowe do startu wiosennego splitu League of Legends Champions Korea. Na początku grudnia organizacja zaprezentowała pięciu zawodników głównego składu, a wśród nich m.in. Kima "Canyona" Geon-bu oraz Heo "ShowMakera" Su. Jak się jednak okazało, na tym nie koniec zmian oraz nowości w składzie wicemistrzów świata. Dziś ci zaprezentowali wzmocnienie na górnej alei oraz roszady w swoim sztabie szkoleniowym.

Hoya dołącza do DWG KIA

Zaczynając od nowej twarzy w DWG KIA – jest nią Yoon "Hoya" Yong-ho, który ma już doświadczenie, jeśli chodzi o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Korei Południowej. Zadebiutował on jeszcze w roku 2020 jako zawodnik Griffin, aczkolwiek na osiem rozegranych gier wygrał zaledwie jedną. Nieco lepszy bilans zanotował on w minionym sezonie – a dokładnie w minionym splicie – jako zawodnik Fredit BRION. "Nieco lepszy" to jednak wciąż daleko od "dobrego" – jego zespół zajął dopiero dziewiątą lokatę na koniec fazy zasadniczej, wygrywając tylko pięć meczów z osiemnastu.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Po jednym splicie w roli głównego i jedynego toplanera Hoya będzie musiał ponownie walczyć o miejsce w wyjściowej piątce. Oprócz niego barwy DK reprezentować będzie ogłoszony już jakiś czas temu Noh "Burdol" Tae-yoon. Górna aleja to jedyna pozycja, na której znajduje się dwóch graczy – na pozostałych zawodnicy mogą być bardziej spokojni o występy w LCK. Oprócz wspomnianych ShowMakera i Canyona o jak najlepszy wynik DWG KIA postarają się również Seo "deokdam" Dae-gil oraz Kim "Kellin" Hyeong-gyu.

Zmiany również na ławce trenerskiej

Na tym jednak nie koniec zmian w dywizji LoL-a DK. Roszady dokonano również w sztabie szkoleniowym – z funkcją głównego trenera rozstał się Kim "kkOma" Jeong-gyun, którego rola w organizacji to od teraz Athletic Director. Z kolei wakat na pozycji głównego szkoleniowca wypełnił dotychczasowy analityk zespołu, Yang "Daeny" Dae-in.

Tak prezentuje się dywizja LoL-a DWG KIA na sezon 2022 LCK:

Noh „Burdol” Tae-yoon/Yoon "Hoya" Yong-ho
Kim „Canyon” Geon-bu
Heo „ShowMaker” Su
Seo „deokdam” Dae-gil
Kim „Kellin” Hyeong-gyu
Yang "Daeny" Dae-in