Po zakończonych mistrzostwach świata w VALORANTA przyszedł czas na offseason. Z pewnością dla wielu drużyn będzie to bardzo pracowity czas, podczas którego dojdzie do licznych roszad. Pod koniec października oficjalnie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Guild Esports oznajmiło, iż z pierwszym zespołem pożegna się aż trzech graczy. Od tego momentu w aktywnym składzie pozostali jedynie Leo "Leo" Jannesson oraz Saif "Sayf" Jibraeel.

koldamenta oraz trexx w jednej drużynie?

Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl w akompaniamencie George'a Geddesa z portalu Upcomer, już niebawem do szeregów Guild powinni dołączyć Jose Luis "koldamenta" Aranguren Herrero oraz Nikita "trexx" Cherednichenko. Pierwszego dnia grudnia potwierdziły się listopadowe doniesienia transferowe. Wówczas koldamenta oficjalnie opuścił szeregi G2 Esports, jednak wiele wskazuje na to, że 28-latek nie będzie długo na bezrobociu. Hiszpan jest uznawany za jednego z najlepszych prowadzących w Europie, w związku z czym nie musiał długo czekać na potencjalne oferty. Ta przyszła właśnie od Guild, gdzie były reprezentant G2 ma przejąć pałeczkę IGLa po Malkolmie "bonkarze" Renchu.

Drugim nowym nabytkiem europejskiej formacji ma zostać trexx. 18-latek w odróżnieniu od koldamenty przez ostatnie miesiące był wolnym agentem. Ostatnim zespołem młodego Rosjanina było OG, z którym rozstał się zaledwie po dwumiesięcznej przygodzie pod koniec sierpnia. Sam zawodnik dotychczas nie zdołał osiągnąć zbyt wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej. Z kolei mimo młodego wieku były gracz HONK indywidualnie zaprezentował się już z bardzo dobrej strony. Najpewniej trexx w Guild miałby wykonywać obowiązki duelisty, które poprzednio należały do Yacine'a "Yacine'a" Laghmariego. Na ten moment nie mamy pewności, kto miałby uzupełnić ostatni wakat w europejskim zespole.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, tak będzie prezentować się skład Guild:

Leo "Leo" Jannesson
Saif "Sayf" Jibraeel
Nikita "trexx" Cherednichenko
Jose Luis "koldamenta" Aranguren Herrero
André "BARBARR" Möller – trener

 


Guild in discussions to sign koldamenta and trexx

At the end of October, Guild Esports officially announced that Malkolm 'bonkar' Rench, Yacine 'Yacine' Laghmari and William 'draken' Sundin are leaving VALORANT roster. Currently in Guild's active roster are Leo 'Leo' Jannesson and Saif 'Sayf' Jibraeel.

According to sources, Guild Esports is in discussions to sign Jose Luis 'koldamenta' Aranguren Herrero and Nikita 'trexx' Cherednichenko to VALORANT roster. The Spaniard is actually free agent after that he being dropped from the G2 Esports roster. For sure koldamenta will be new In Game Leader in the European team. trexx is also free agent after a two-months adventure with the OG.