"Uzi out" – tą krótką wiadomością Jian "Uzi" Zi-Hao oficjalnie poinformował o przejściu, jak się wówczas wydawało, na esportową emeryturę. Miało to miejsce ponad półtora roku temu, a będąc bardziej precyzyjnym, 560 dni wstecz. I licznik ten trzeba będzie zatrzymać. Co prawda póki co Uzi nie napisał nic na swoim Twitterze o wielkim powrocie, niemniej jego nowa drużyna zdążyła już oficjalnie powitać go w swoich szeregach.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Uzi na bocie Bilibili Gaming... ale nie sam

Nowa, bowiem po wielu wspólnych latach Jian Zi-Hao nie będzie dłużej reprezentował barw Royal Never Give Up. W nadchodzącym sezonie będzie on występował w Bilibili Gaming, czyli u innego uczestnika LoL Pro League. To znaczy, będzie występował prawdopodobnie tylko, jeśli pokaże się z lepszej strony podczas treningów. 24-latek będzie musiał bowiem walczyć o miejsce w wyjściowej piątce z drugim botlanerem, a dokładnie z pochodzącym z Beyond Gaming Chiu "Doggo" Tzu-Chuanem, którego mieliśmy okazję oglądać na ostatnich Worlds.

Kto jeszcze w zespole?

Co więcej, to jedyna pozycja, na której przewidziano dwóch graczy – zawodnicy z pozostałych ról mogą być zdecydowanie bardziej spokojni o miejsce w głównym składzie. I tak oto na topie zagra Chen "Breathe" Chen w ostatnich miesiącach reprezentujący Team WE, w dżungli zobaczymy Weia "Weiweia" Bo-Hana, który przedłużył kontrakt z dotychczasowym pracodawcą, na midzie powracający po roku rozłąki Chu "FoFo" Chun-Lan, a na pozycji wspierającego mistrz świata sezonu 2019 – Liu "Crisp" Qing-Song.

Tak prezentuje się skład Bilibili Gaming na sezon 2022 LPL:

Bilibili Gaming (BLG) Chen "Breathe" Chen
Wei "Weiwei" Bo-Han
Chu "FoFo" Chun-Lan
Jian "Uzi" Zi-Hao/Chiu "Doggo" Tzu-Chuan
Liu "Crisp" Qing-Song