Wczorajszego wieczoru faza grupowa PLE.GG VALORANT NATIONS CIRCUIT 2 dobiegła końca. Fani polskiej społeczności VALORANTA mogą być zadowoleni, gdyż wszystkie cztery zespoły z rodzimego podwórka awansowały do następnego etapu zawodów. Z turniejem natomiast przedwcześnie pożegnały się NOM eSports oraz HEET Infernos. Już dziś rozpoczną się mecze ćwierćfinałowe, które wyłonią rywali Teamu Queso oraz eSuby. Te ekipy już czekają w półfinałach dzięki zajęciu dwóch pierwszy lokat w rundzie zasadniczej.

Ruszają play-offy PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2

W inauguracyjnym spotkaniu ćwierćfinałowym Ungentium stanie w szranki z Activat3D Esport. Podopieczni Jakuba "GutKa" Guta fazę grupową zakończyli z bilansem trzech zwycięstw oraz czterech porażek, co uplasowało ich na piątej lokacie w ligowej tabeli. Ich przeciwnicy poradzili sobie zdecydowanie lepiej, gdyż w play-offach meldują się z pięcioma wygranymi oraz dwoma przegranymi. Co prawda XPG Invicta oraz eSuba mają identyczny bilans, jak Activat3D, jednakże w bezpośrednich starciach lepsi od obydwu ekip byli Czesi. To finalnie zaważyło o tym, że eSuba dziś spokojnie może oglądać poczynania swoich rywali, a swój mecz rozegra dopiero jutro.

Ungentium podejdzie do tego starcia w dobrej formie, gdyż dwa tygodnie temu ekipa Sebastiana "NEEXA" Treli zdołała zanotować pierwszy drużynowy sukces, wygrywając dwunastą edycję beloud CUP. W ostatniej kolejce zmagań w ramach Polskiej Ligi Esportowej Ungentium ograło również eSubę rezultatem 2:1, co jedynie potwierdza ostatnią dobrą dyspozycję Kacpra "kacpiego" Wolskiego i spółki. Zawodnicy obu formacji planowo na serwerze zameldują się w okolicach godziny 18:00.

CZYTAJ TEŻ:
Gracze i influencerzy typują: kto wygra BeContender #3?

Po drugiej stronie drabinki odbędzie się batalia pomiędzy Anonymo Mentos a XPG Invictą. Ostatnimi czasy w szeregach dywizji VALORANTA w ANO dochodziło do licznych roszad, jednak ostatecznie PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2 drużyna Sebastiana "snikka" Kamińskiego dogra w składzie jeszcze sprzed kilku tygodni. Co ciekawe, oba te zespoły zmierzyły przeciwko sobie wczoraj w ramach siódmej kolejki VALORANTOWYCH zmagań Polskiej Ligi Esportowej. We wczorajszym spotkaniu finalnie lepsi okazali się podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka. Ekipa dowodzona przez Grzegorza "GRUBINHO" Ryczko wygrała to starcie wynikiem 2:0.

Dziś gracze Kacpra "belmonte" Mordaka staną przed szansą na zrewanżowanie się swoim rywalom za ich ostatnią potyczkę. Warto zaznaczyć, że XPG rozegra to spotkanie prosto z Kinguin Esports Performance Center. Jest to podyktowane faktem, iż jutro startuje również trzecia odsłona BeContender, która odbędzie się właśnie w warszawskim EPC. Docelowo mecz rozpocznie się w okolicach godziny 20:00.

Harmonogram play-offów PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2:

17 grudnia – ćwierćfinały
18:00 Ungentium vs Activat3D Esport BO3
20:00 Anonymo Mentos vs XPG Invicta BO3
18 grudnia – półfinały
18:00 Team Queso vs TBD BO3
20:00 eSuba vs TBD BO3
19 grudnia – finał
18:00 TBD vs TBD BO5

Playoffy PLE.GG NATIONS CIRCUIT 2 rozpoczną się już dziś o godzinie 18:00. Natomiast wielki finał rozgrywek zaplanowany jest na niedzielę. Transmisja z całego wydarzenia z polskim komentarzem odbędzie się na oficjalnym kanale Polsat Games na Twitchu. Pula nagród tych zawodów wynosi 25 tysięcy złotych.