Nadszedł czas, aby rozpocząć już trzecią odsłonę BeContender z cyklu BeChampions w VALORANTA. Kilka polskich ekip w dalszym ciągu walczy o slot na BeChallengers, a potencjalna wygrana weekendowych zawodów pokaźnie zasiliłaby dorobek punktowy triumfatora. Według naszych ekspertów faworyt tych rozgrywek jest tylko jeden, a czy tak będzie w praktyce?

AWARIA sprosta oczekiwaniom?

W meczu otwarcia trzeciej edycji BeContender AWARIA stanie w szranki z polskim miksem QuesoHeetRiders. Przepytywani przez nas fachowcy najczęściej przewidywali, że podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka powinni wygrać cały turniej. Zapewne jednym z powodów takich typowań jest triumf ekipy dowodzonej przez Grzegorza "GRUBINHO" Ryczko podczas listopadowej odsłony turnieju z cyklu BeChampions. Natomiast QHR zazwyczaj było przewidywane na drugiej lokacie. Można wyciągnąć z tego wniosek, iż w tym spotkaniu teoretycznie zmierzą się dwie najsilniejsze formacje, które są obecne w Warszawie. Przysłowiowy pierwszy gwizdek w okolicach godziny 12:00.

Po drugiej stronie drabinki Ownage stanie w szranki z Incognito. Te drużyny ostatnimi czasy dość często grały przeciwko sobie. Podczas BeContender #2 lepsza okazała się formacja Szymona "kenobiego" Łabędzkiego. Niedługo później w dwunastej edycji beloud CUP Przemysław "KEREME" Bogdanowicz i spółka zrewanżowali się jednak swoim przeciwnikom, a teraz nadszedł czas na dokończenie trylogii. W kontekście do tego spotkania należy wspomnieć, iż Ownage niestety z przyczyn zdrowotnych nie mogło zjawić się bezpośrednio w EPC. Zawodnicy wezmą udział w tych rozgrywkach z zacisza domowego, co może zarówno sprzyjać, jak i przeszkodzić graczom. Trudno jest wskazać potencjalnego faworyta tego starcia. Ono odbędzie się tuż po zakończeniu pierwszej batalii.

Sobotni harmonogram BeContender #3

18 grudnia
12:00 AWARIA vs QuesoHeetRiders BO3
15:00 Ownage vs Incognito BO3
18:00 finał drabinki wygranych BO3

Zmagania rozgrywane w ramach BeContender #3 z polskim komentarzem transmitowane będą na oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch. Gracze zawalczą o pulę nagród wynoszącą 10 tysięcy złotych.