W spotkaniu inauguracyjnym trzeciej odsłony BeContender z cyklu BeChampions wydarzyła się niemała niespodzianka. Wbrew wszelkim przewidywaniom naszych ekspertów QuesoHeetRiders pokonało AWARIĘ. Tym samym podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka spadają do drabinki przegranych, a ekipa dowodzona przez Kamila "baddy'egoG" Graniczkę świętuje awans do następnego etapu.

QuesoHeetRiders 2 : 0 AWARIA
Haven 13:2 Split 13:8 Ascent

Awaria w szeregach AWARII

Premierową mapą był Haven, który został wybrany przez QuesoHeetRiders. Jakub "maniek" Mańkowski i spółka od samego początku dyktowali zasady gry na serwerze. Raz po raz gracze QHR konsekwentnie wygrywali pojedynki aimowe ze swoimi rywalami, co finalnie przełożyło się na ich dość łatwe zwycięstwo. Na dobrą sprawę pierwsza potyczka zakończyła się bez większej historii, gdyż AWARIA zdołała wygrać zaledwie dwie rundy. Absolutnie nie do zatrzymania był m.in. właśnie baddyG, który całą rywalizację rozpoczął od wyeliminowania pięciu przeciwników w rundzie pistoletowej.

Kilkanaście minut później zawodnicy obu formacji zameldowali się na Splicie, gdzie równie dobrze rozpoczęło QuesoHeetRiders. W pewnym momencie polski miks prowadził aż rezultatem 7:1, jednak wówczas AWARIA przebudziła się. Gracze mausiego wygrali pięć kolejnych starć, jednak przegrana runda z gorszym wyposażeniem po zmianie stron podcięła im skrzydła. Wiatru w żagle wówczas nabrali zawodnicy QHR, który rozpoczęli swój zwycięski marsz. Skrupulatnie drużyna Dawida "Fila" Czarneckiego powiększała swoją przewagę. Ostatecznie Split zakończył się zwycięstwem QuesoHeetRiders wynikiem 13:8.

Wskutek zwycięstwa 2:0 QuesoHeetRiders zmierzy się w finale drabinki wygranych ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Ownage a Incognito. AWARIA z kolei naturalnie stanie w szranki z przegranym nadchodzącego starcia.

Sobotni harmonogram BeContender #3

18 grudnia
15:00 Ownage vs Incognito BO3
18:00 finał drabinki przegranych BO3

Zmagania rozgrywane w ramach BeContender #3 z polskim komentarzem transmitowane będą na oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch. Gracze zawalczą o pulę nagród wynoszącą 10 tysięcy złotych.