W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia zmagań w BeContender #3 AWARIA stanęła w szranki z Incognito w meczu eliminacyjnym. Finalnie po trzech mapach lepsi okazali się podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka, tym samym awansowali do następnej fazy zawodów. Natomiast gracze Patryka "Patr1ka" Hronowskiego muszą obejść się ze smakiem, odpadając z imprezy.

AWARIA 2 : 1 Incognito
Bind 13:4 Ascent 6:13 Split 13:3

AWARIA nadal w grze

Inauguracyjną mapą tej rywalizacji był Bind, który był wyborem Incognito. To nie miało przełożenia jednak już na samym serwerze, gdyż gracze tej formacji stanowili jedynie tło dla świetnie prezentującej się ekipy dowodzonej przez Grzegorza "GRUBINHO" Ryczkę. Od samego początku AWARIA dyktowała rywalom tempo gry na pustynnej arenie, co finalnie przełożyło się na dość łatwe zwycięstwo rezultatem 13:4. Pierwsza mapa zakończyła się więc bez większej historii.

Chwilę później zawodnicy obu ekip zameldowali się na Ascencie, gdzie z kolei od wygranej rundy pistoletowej rozpoczęło Incognito. Zespół Jacka "joXera" Bialonogi na przerwę po pierwszej połowie schodził z prowadzeniem 8:4. Po zmianie stron pistolety zostały wygrane przez Piotra "YouBreaka" Chodołę i spółkę, jednakże to byłoby na tyle. Incognito od momentu zakupienia pełnego wyposażenia nie dało dojść do głosu swojemu rywalowi, wygrywając wszystkie kolejne rundy. Tym samym ekipa Przemysława "KEREME" Bogdanowicza doprowadziła do trzeciej mapy w tym meczu.

Ostatnią areną w tym starciu był Split, na którym mieliśmy przyjemność oglądać teatr w wykonaniu jednego aktora. AWARIA konsekwentnie od samego początku powiększała swoją przewagę. W pewnym momencie na tablicy widniał rezultat 10:1, a chwilę później podopieczni mausiego dopełnili dzieła zniszczenia. Ostatecznie Split zakończył się triumfem zespołu GRUBINHO wynikiem 13:3, co oznaczało wygraną w całej serii 2:1. Skutkiem tego rezultatu jest awans AWARII do następnej fazy zmagań, z kolei Incognito odpadło już z rozgrywek, zajmując czwartą lokatę.

Niedzielny harmonogram BeContender #3

18 grudnia
10:00 Ownage vs QuesoHeetRiders BO3
13:00 AWARIA vs TBD BO3
16:00 wielki finał BO3

Zmagania rozgrywane w ramach BeContender #3 z polskim komentarzem transmitowane są na oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch. Gracze zawalczą o pulę nagród wynoszącą 10 tysięcy złotych.