Przed nami drugi i jednocześnie ostatni dzień zmagań w ramach trzeciej odsłony BeContender. W walce o triumf w warszawskich zawodach pozostały trzy formacje, które już dziś stoczą decydujące pojedynki. A wszystko zacznie się z wysokiego C.

Trzy ekipy w grze o mistrzowski tytuł

Niedziela rozpocznie się bowiem od finału górnej drabinki, w którym naprzeciwko siebie staną QuesoHeetRiders oraz ownage. Obie ekipy w inauguracyjnej serii starć zatriumfowały 2:0, aczkolwiek o wiele łatwiej poszło wówczas QHR, które w sumie oddało AWARII zaledwie dziesięć rund. Z kolei Szymon "kenobi" Łabędzki i spółka szczególnie na Bind musieli się mocno napocić, by pozostawić w pokonanym polu Incognito. Tak czy inaczej, drużynom udało się jednak zatriumfować, dzięki czemu już dziś staną przed szansą na awans do wielkiego finału stołecznych zawodów. Niemniej po ten sięgnie tylko zwycięzca meczu. A co z przegranym?

Ten także będzie miał szansę na osiągnięcie swojego celu, ale jednocześnie utrudni sobie drogę. Pokonany spadnie wszak do dolnej drabinki, gdzie już teraz na swojego przeciwnika czeka wspomniana AWARIA. Zespół złożony z byłych graczy MAD DOG'S PACT, których wspomaga znany z Illuminar Gaming Grzegorz "GRUBINHO" Ryczko, mimo porażki w swoim pierwszym meczu pozostała na powierzchni, bo potem udało jej się wyeliminować Incognito. To jednak dopiero po trzymapowym boju, którego zwieńczeniem był zatrważająco jednostronny Split. Ale to już nie ma znaczenia, bo teraz ex-PACT skupi się musi na kolejnym spotkaniu, tym bardziej że to ono przesądzi o tym, czy zobaczymy tę ekipę w wielkim finale.

Niedzielny harmonogram BeContender #3:

19 grudnia
10:00 QuesoHeetRiders vs ownage BO3
13:00 QHR/ownage vs AWARIA BO3
16:00 wielki finał BO3

Wszystkie mecze BeContender #3 wraz z polskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale BeChampions na Twitchu. Same zawody potrwają do 19 grudnia, a ich łączna pula nagród wyniesie 10 tysięcy złotych – dla mistrzów przewidziano 6 tysięcy złotych, do których dodane zostanie również 100 punktów rankingowych.