Dziś jeszcze przed południem w finale drabinki wygranych BeContender #3 QuesoHeetRiders zmierzyło się z Ownage. W starciu triumfatorów inauguracyjnych spotkań pierwszego dnia warszawskich zmagań lepiej zaprezentowali się gracze QHR. To finalnie przełożyło się na awans drużyny Tselmega "xussa" Tsolmona do wielkiego finału trzeciej edycji turnieju z cyklu BeChampions.

QuesoHeetRiders 2 : 0 Ownage
Bind 13:3 Haven 13:10  Ascent 

QuesoHeetRiders melduje się w finale

Premierową mapą w tej batalii był Bind, gdzie od samego początku reguły gry na serwerze dyktowali gracze QuesoHeetRiders. Swój zwycięski marsz rozpoczęli od wygranej pistoletówki. Z rundy na rundę przewaga formacji Kamila "baddy'egoG" Graniczki rosła i w pewnym momencie wynosiła aż osiem oczek. Ostatecznie pustynna arena zakończyła się bez większej historii, łatwym zwycięstwem QHR.

Kilkanaście minut później zawodnicy obu ekip przenieśli się na Havena, gdzie mieliśmy przyjemność oglądać zdecydowanie bardziej wyrównaną rywalizację. Zespół  dowodzony przez Krzysztofa "playboistarkiego" Lewandrowskiego pierwszą połowę mógł zaliczyć do udanych. Po pierwszej części spotkania widniał remisowy rezultat 6:6, a po zmianie stron gracze Ownage zdołali wygrać pistoletową potyczkę. To finalnie na nic się nie zdało, gdyż m.in. Dawid "Filu" Czarnecki pociągnął swoją drużynę, która wygrała całą serię rezultatem 2:0.

Tym samym QuesoHeetRiders awansowało do wielkiego finału trzeciej odsłony BeContender. Rywala dla QHR wyłoni nadchodzący mecz pomiędzy Ownage a AWARIĄ, gdzie przegrany tej batalii będzie mógł pakować walizki, a triumfator stanie przed szansą na zgarnięcie mistrzowskiego tytułu BeContender #3.

Niedzielny harmonogram BeContender #3

18 grudnia
13:00 Ownage vs AWARIA BO3
16:00 QuesoHeetRiders vs Ownage/AWARIA BO3

Zmagania rozgrywane w ramach BeContender #3 z polskim komentarzem transmitowane są na oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch. Gracze zawalczą o pulę nagród wynoszącą 10 tysięcy złotych.