W finale drabinki przegranych AWARIA pokonała Ownage. Tym samym podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka awansowali do wielkiego finału trzeciej odsłony BeContender, gdzie zmierzą się z QuesoHeetRiders. Natomiast Ownage zalicza regres w stosunku do drugiego lanowego turnieju z cyklu BeChampions. Wówczas ekipa Szymona "kenobiego" Łabędzkiego zajęła drugą lokatę.

AWARIA 2 : 1 Ownage
Ascent 6:13 Breeze 13:10  Bind 13:8

AWARIA zagra w finale

Spotkanie rozpoczęło się na Ascencie, który ku zaskoczeniu został wybrany przez Ownage. Historycznie ex-PACT zawsze dobrze prezentowało się na tej arenie, jednakże tym razem było zupełnie inaczej. Spotkanie rozpoczęło się dość dobrze dla zespołu Piotra "YouBreaka" Chodoły, bo od wygranej rundy pistoletowej oraz naturalnie rundy ekonomicznej w wykonaniu rywali. Od tego momentu rozpoczęła się jednak dominacja Krzysztofa "playboistarkiego" Lewandrowskiego i spółki, którzy skrupulatnie gromadzili kolejne oczka na swoim koncie. Sam 22-latek zaprezentował się ze świetnej strony i głównie dzięki niemu Ownage dość pewnie wygrało pierwszą mapę rezultatem 13:6.

Następnie gracze obu ekip zameldowali się na Breeze, które naturalnie było wyborem AWARII. Ta mapa przez graczy mausiego została zagrana w świetnym stylu, gdyż każdy z zawodników zaprezentował się naprawdę dobrze. Każdy gracz z tego zespołu mógł pochwalić się dodatnim współczynnikiem eliminacji do śmierci. To idealnie pokazuje jak dobrze drużynowo potrafili uzupełniać się zawodnicy ex-PACT. Mimo starań Kamila "mermiego" Lizinczika Ownage nie zdołało odwrócić losów na słonecznej arenie, która ostatecznie zakończyła się zwycięstwem AWARII wynikiem 13:10.

Ostatnią mapą tego starcia był Bind, który przez większość czasu był niezwykle wyrównany. Żadna z formacji nie odpuszczała, choć na moment, a wynik był bardzo bliski. Finalnie absolutnie nie do zatrzymania był Kacper "saiko" Kucharski, który mógł pochwalić się aż 30 eliminacjami, z czego aż dziewięć razy zdołał otworzyć rundę. To właśnie w głównej mierze za sprawą duelisty AWARIA pokonała na pustynnym polu bitwy swoich rywali rezultatem 13:10 i tym samym awansowała do wielkiego finału BeContender #3. Z kolei Ownage wskutek tej porażki musi zadowolić się jedynie brązowym medalem.

Zmagania rozgrywane w ramach BeContender #3 z polskim komentarzem transmitowane są na oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch. Gracze zawalczą o pulę nagród wynoszącą 10 tysięcy złotych.