Niedawno pisaliśmy, że z Ungentium w najbliższym czasie pożegna się dotychczasowy szkoleniowiec dywizji VALORANTA. Teraz jednak nasza redakcja dotarła do informacji sugerujących, że na tym kadrowe roszady się nie zakończą.

NEEX odejdzie po dwóch miesiącach?

Jak ustalił Cybersport.pl, szeregi fioletowych opuści również najbardziej rozpoznawalny ich członek, Sebastian "NEEX" Trela. 25-latek przez lata związany był z Counter-Strikiem, gdzie przywdziewał barwy m.in. PRIDE i Izako Boars. Niemniej wiosną ubiegłego roku przerzucił się na FPS-a od Riot Games. Od tego czasu miał już okazję reprezentować Entropiq oraz Ballistę Esports, a w październiku tego roku trafił do Ungentium. Z zespołem tym mógł na początku grudnia świętować triumf w dwunastej odsłonie Beloud Cup, a wcześniej on i jego dotychczasowi koledzy zajęli drugie miejsce w Beloud Cup 11 i Lufa Royal 2. Niemniej cieniem na postawę NEEXA i spółki kładą się ich występy w cyklu BeChampions Tour, którego, lekko mówiąc, nie zawojowali.

Czas na testy

Co ciekawe, kandydatów do zastąpienia Treli jest kilku. Jednym z nich jest inny były zawodnik Counter-Strike'a, Kamil "krytyq" Dudek, który od połowy października znajduje się na ławce Teamu Queso. Niemniej to nie jedyny testowany gracz, bo pod uwagę brani są też związany z Anonymo Esports, aczkolwiek będący tam obecnie tylko rezerwowym Albert "ALMO" Moscicki, a także kojarzony z driveBy Tomasz "Sferon" Biniak. W tym miejscu warto wspomnieć o pierwszym potencjalnym następcy dotychczasowego szkoleniowca Jakuba „GutKa” Guta. Sprawdzany w tej roli ma być bowiem znany z występów z miksie Tempo lajsky.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Ungentium będzie wyglądać następująco:

Karol "Nitro" Przedpełski
Kacper "AjMERiTO" Barszcz
Kamil "frontside" Moroń
Kacper "kacpi" Wolski