Już niedługo rusza nowy sezon Ultraligi, zespoły mają więc coraz mniej czasu na to, by skompletować swoje składy. Tym jednak nie muszą już martwić się fani Illuminar Gaming, gdyż wicemistrzowie polski oficjalnie zapełnili dwie luki w składzie powstałe po odejściu Tomasza "Eścika" Skwarczyńskiego i Dominika "Zamulka" Bieli.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Stary znajomy i debiutant w iHG

Do iHG zawitał m.in. Marcin "Warszi" Surała, dla którego jest to powrót do organizacji po ponad rocznej przerwie. Przerwie, w której trakcie midlaner reprezentował najpierw 7more7 Pompa Team, a potem również Dusty. Wraz z tą drugą formacją rywalizował w letnim splicie Northern League of Legends Championship, aczkolwiek bez sukcesu. Poza Surałą zespół spod znaku wielkiego oka zasilił także Kamil "Piwek" Staroń, który, co ciekawe, nigdy dotąd nie miał okazji występować w Ultralidze. Ale nic dziwnego, bo po tym, jak w 2020 roku wziął udział w Kuźni Talentów OMEN & INTEL, ruszył na podbój zagranicznych scen. Od tego czasu grał pod banderą kolejno holenderskiego mCon, portugalskiego For The Win Esports oraz cypryjskiego Anorthosisu Famagusta Esports. Co więc dalej? Teraz przed zawodnikami przerwa świąteczno-noworoczna, po której Illuminar uda się na bootcamp. To właśnie tam drużyna zdobywać będzie ostatnie szlify przed startem nowego sezonu mistrzostw Polski w League of Legends.

Kamil i Marcin dołączają do dywizji League of Legends zgodnie z przewidywaniami. W kwietniu byliśmy w ciekawym miejscu, w którym wszystko mogło się wydarzyć. Natomiast dzięki staraniom całej drużyny udało się sezon zakończyć fenomenalnie. Z tego powodu teraz ciąży na nas rola jednego z faworytów w nadchodzącym sezonie Ultraligi i dzisiejsze dołączenie jest potwierdzeniem chęci wygranej pucharu, którego Illuminar nie miało w gablocie od sezonu zerowego. Teraz to my jesteśmy szlachtą i pokażemy siłę! – zapewnił Fryderyk "Veggie" Kozioł, Head of Esports iHG. – Zadaniem w tym off sezonie było pozyskać dwóch graczy, którzy pozwoliliby nam dalej bić się o zwycięstwo w Ultralidze, a Warszi i Piwek niewątpliwie takimi zawodnikami są. Marcin już nie raz pokazywał, co potrafi na polskiej scenie i wierzymy, że z nami będzie w stanie walczyć o najwyższe laury. Piwek za to jest mniej doświadczony, ale bardzo szybko uczy się gry. Jestem przekonany, że dzięki dobrej podstawie i tym dwóm transferom stawimy czoła najlepszym – stwierdził z kolei Dawid "Dawer" Pątko, trener indywidualny zespołu.

Skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

Kamil "LeQu" Rosik
Krystian "Chris" Dobrzański
Marcin "Warszi" Surała
Kamil "Piwek" Staroń
Kamil "xCharm" Linchard
Bartłomiej "VoV" Ryl