Team BDS to najnowszy uczestnik League of Legends European Championship. Niemniej podopieczni tej organizacji będą występować nie tylko w najwyższej europejskiej klasie rozgrywkowej, ale także w lidze francuskiej. Co istotne, w składzie ekipy rywalizującej w La Ligue Française w 2022 roku nie zabraknie Polaków.

Kilka dni temu zaprezentowany został skład na LEC 2022 Spring. Wówczas stało się jasne, że do najważniejszych zmagań w LoL-a na Starym Kontynencie wraca Jakub "Cinkrof" Rokicki. U boku Polaka znaleźli się także między innymi Ilias „NUCLEARINT” Bizriken i Adam „Adam” Maanane, a trenerem kolektywu został Fabian „Grabbz” Lohmann, który wcześniej współpracował z G2 Esports.

Skład BDS na LFL zaprezentowany

Gracze z Polski będą bronić barw BDS również w lidze francuskiej. Toplanerem zespołu został Tobiasz "Agresivoo" Ciba, który ostatnie dwa lata spędził w Misfits Premier, również rywalizując w LFL. Jego klubowym kolegą będzie natomiast Robert "Erdote" Nowak. Support i gracz górnej alejki doskonale się znają, wszak w przeszłości wspólnie bronili barw między innymi Katastrofy Awionetki, Szaty Maga czy devils.one. Razem wygrali ESL Mistrzostwa Polski, Polską Ligę Esportową i Ultraligę.

Partnerem Nowaka na bocie będzie Juš "Crownshot" Marušič. Słoweński botlaner może pochwalić się ogromnym doświadczeniem, które zdobywał, rywalizując w LEC pod banderą Teamu Vitality i SK Gaming. Midlanerem BDS w lidze francuskiej będzie Francisco José "Xico" Cruz Antunes, a dżunglerem Théo "Sheo" Borile.

Formacja będzie wspomagana przez 3-osobowy sztab. Asystentem głównego szkoleniowca będzie Marek "MenQ" Dziemian. Ten miał okazję współpracować z polskimi i niemieckimi drużynami, ale jeszcze nigdy nie pracował we Francji. Pierwszym szkoleniowcem ekipy będzie z kolei Adrien "GotoOne" Picard, a Théo "Mew" Ponzoni będzie pełnił funkcję performance coacha.

Skład Teamu BDS na LFL 2022 prezentuje się następująco:

Tobiasz "Agresivoo" Ciba
Théo "Sheo" Borile
José "Xico" Cruz Antunes
Juš "Crownshot" Marušič
Robert "Erdote" Nowak
Adrien "GotoOne" Picard