Po wielu tygodniach spekulacji G2 Esports w końcu zaprezentowało nam nowe nabytki, które zasilą szeregi dywizji VALORANTA. Zaskoczenia jednak nie ma, bo ostatecznie Samuraje postawili na tych, których z organizacją łączono już od dawna.

G2 sięga po trio z Giants

W efekcie do drużyny dołączyli Johan "Meddo" Lundborg oraz Aaro "hoody" Peltokangas. Obaj byli gracze Counter-Strike'a jeszcze do niedawna związani byli z Vodafone Giants, ale w połowie listopada ich drogi z tą formacją rozeszły się. Wcześniej jednak Skandynawowie pomogli w sięgnięciu po triumf w trzeciej odsłonie LVP Rising Series. Co ciekawe, wraz z nimi do G2 zawędrował też Daniil "pipsoN" Meshcheryakov, czyli były szkoleniowiec Gigantów. Tę samą funkcję Rosjanin, który wcześniej także związany był ze sceną CS:GO, pełnić będzie również w nowym zespole. A to oznacza, że Samuraje ponownie mogą pochwalić się pełnym składem, który na początku nowego roku rozpocznie walkę w VALORANT Champions Tour.

Niemniej nie dla wszystkich dzisiejsze ruchy kadrowe są dobrą informacją. Potwierdziły się bowiem nasze niedawne doniesienia i poza drużyną znalazł się Wassim "keloqz" Cista, aczkolwiek wiele wskazuje, że bardzo szybko znajdzie on dla siebie nowy dom. Tym mieliby zostać Movistar Riders, którzy kompletują obecnie zupełnie nową drużynę. Tej poszukiwać będzie również dotychczasowy trener G2, Neil "neilzinho" Finlay. Brytyjczyk, który od początku listopada znajdował się na ławce rezerwowych, teraz definitywnie opuścił formację i na ten moment nie wiadomo, czy jeszcze przed startem nowego sezonu VCT uda mu się znaleźć zatrudnienie.

Skład VALORANTA w G2 Esports prezentuje się następująco:

Oscar "mixwell" Cañellas
Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas
Auni "AvovA" Chahade
Johan "Meddo" Lundborg
Aaro "hoody" Peltokangas
Daniil "pipsoN" Meshcheryakov (trener)