Dziś Ungentium doznało dwóch znaczących osłabień. Podległy organizacji zespół VALORANTA opuścili bowiem Sebastian "NEEX" Trela i Jakub „GuteK” Gut. Niewykluczone jednak, że przynajmniej jeden z dwóch powstałych wakatów zostanie dość szybko zapełniony.

Ungentium sięgnie po posiłki z driveBy?

Jak bowiem ustaliła nasza redakcja, ostatecznie zwolniony przez NEEXA fotel przejąć ma Tomasz „Sferon” Biniak. Mowa tutaj o graczu związanym dotychczas z zespołem driveBy, pod którego banderą wystąpił m.in. w pierwszej odsłonie BeContender, która odbyła się pod koniec października w Gdańsku. Wówczas on i jego koledzy niespodziewanie stanęli na najniższym stopniu podium, ogrywając wcześniej głównych faworytów turnieju, czyli Team Queso. Co ciekawe, Sferon i spółka nad polskim morzem wyprzedzili... właśnie Ungentium. Później dB wzięło udział również w drugiej edycji Lufa Royal, tam jednak odpadło jako jedno z pierwszych, uznając wyższość... Ungentium.

Gołym okiem widać więc, że Biniak był poniekąd skazany na ekipę fioletowych, którzy po rozczarowującej końcówce roku przebudowują obecnie swój zespół. Co ciekawe, w kontekście zastąpienia NEEXA rozpatrywani byli również Kamil „krytyq” Dudek, czyli były zawodnik wspomnianego już Queso, a także Albert „ALMO” Moscicki, który od połowy grudnia przesiaduje na ławce rezerwowych Anonymo Esports. Niemniej według naszych informacji finalnie Karol „Nitro” Przedpełski i jego koledzy zdecydowali się postawić właśnie na Sferona, który dzięki temu stanie prawdopodobnie przed szansą, by po raz pierwszy w swojej karierze związać się z profesjonalną organizacją.

Jeżeli te doniesienia potwierdzą się, skład Ungentium będzie prezentować się następująco:

Karol „Nitro” Przedpełski
Kacper „AjMERiTO” Barszcz
Kamil „frontside” Moroń
Kacper „kacpi” Wolski
Tomasz „Sferon” Biniak