Nastał nowy rok, więc już niebawem powrócą najważniejsze rozgrywki League of Legends na całym świecie. Wiosenny split w Chinach zostanie zainaugurowany dokładnie za tydzień. To właśnie 10 stycznia 2022 do gry wrócą zespoły z regionu ubiegłorocznych mistrzów świata. Organizatorzy ujawnili szczegółowy harmonogram spotkań.

Wiosenną rundę League of Legends Pro League 2022 rozpoczniemy w najbliższy poniedziałek. Faza zasadnicza potrwa do 20 marca, a następnie odbywać się będą play-offy. Podobnie jak w poprzednich latach, mecze pierwszego etapu LPL rozgrywane będą w trybie BO3.

LPL wraca 10 stycznia

Choć w wielu sportowych i esportowych rozgrywkach tradycją jest otwieranie nowego splitu meczem z udziałem finalistów poprzedniej edycji, to w przypadku chińskich zmagań nie podążono tym tropem. Wiosenną odsłonę rywalizacji otworzą Oh My God i TT Gaming, a tego samego dnia na Summoner's Rifcie zameldują się także FPX i Royal Never Give Up. Zwycięzców Worlds 2021 w akcji zobaczymy drugiego dnia LPL 2022 Spring Split. Wtedy Edward Gaming stanie w szranki z JD Gaming. Ponadto EDG w pierwszej kolejce zagra też ze wspomnianym już TT.

Pełny harmonogram pierwszego tygodnia LPL znajdziecie poniżej (aby powiększyć obrazek, należy na niego kliknąć). Z kolei terminarz kolejnych meczów wiosennego splitu dostępny jest w tym miejscu.

League of Legends Pro League można oglądać na oficjalnych kanałach na Twitchu i YouTube.

LPL 2022 spring harmonogram 1 runda