Kobiecy skład VALORANTA w G2 Esports został powołany do życia w drugiej połowie października, ale praktycznie od samego początku miał on spore problemy z tym, by znaleźć na stałe piątą zawodniczkę. Teraz jednak wygląda na to, że w końcu się udało.

Rosjanka zasila skład G2

Przypomnijmy, że trzon ekipy znanej jako G2 Gozen stanowią cztery doświadczone zawodniczki, tj. Julia „juliano” Kiran, Zainab „zAAz” Turkie, Michaela „mimi” Lintrup oraz Petra „Petra” Stoker. Czwórka ta wspólne występy zaczęła dwa lata temu jeszcze na scenie Counter-Strike'a, a potem wspólnie przeniosła się do gry Riot Games. Początkowo wspomagała je pochodząca z Serbii Anja "aNNja" Vasalic, ale już po miesiącu wylądowała ona na ławce rezerwowych. Wówczas jej miejsce zajęła Cecilie "Cille" Kallio i pomogła drużynie sięgnąć po triumf w trzeciej odsłonie VCT Game Changers w regionie EMEA. Ale wówczas okres jej testów dobiegł końca i chociaż obie strony rozmawiały o nawiązaniu pełnoprawnej współpracy, to finalnie nie doszła ona do skutku.

W związku z tym G2 musiało ponownie rozpocząć poszukiwania zawodniczki numer pięć. I wreszcie ją znalazło – dziś bowiem potwierdzono, że nową członkinią składu została Anastasia "Glance" Anisimova. Rosjanka w VALORANCIE obecna jest od końcówki 2020 roku, ale profesjonalnie zaczęła grać dopiero we wrześniu. To właśnie wtedy jej ówczesny zespół, w którym grała też Klaudia "klaudia" Beczkiewicz, związał się z Guild. Co ciekawe, ostatni mecz Glance w dotychczasowych barwach miał miejsce w wielkim finale Game Changers, w którym jej ekipa uległa... G2. – Wyobraźcie sobie, że zaczynacie rok 2022 od dołączenia do najlepszej organizacji w Europie – nie kryła radości Anisimova.

W tej sytuacji skład G2 Gozen prezentuje się następująco:

Julia „juliano” Kiran
Zainab „zAAz” Turkie
Michaela „mimi” Lintrup
Petra „Petra” Stoker
Anastasia "Glance" Anisimova
Robertas „Carcass” Mikuckis (trener)