Pojawienie się Guild Esports na scenie międzynarodowej było sporym wydarzeniem z uwagi na osobę jednego ze współwłaścicieli, Davida Beckhama. Niemniej w parze z tym rozgłosem nie poszły wyniki dywizji VALORANTA, w związku z czym przed sezonem 2022 postawiono na kadrową rewolucję.

Był skład szwedzki, jest skład międzynarodowy

Było to następstwo rozczarowującej postawy dotychczasowego zespołu w cyklu VALORANT Champions Tour, gdzie ani razu nie udało mu się awansować na lanowe finały, w efekcie czego ominęły go grudniowe mistrzostwa świata. Dlatego też jeszcze przed końcem października na ławce rezerwowych znaleźli się aż trzej zawodnicy, tj. William "draken" Sundin, Yacine "Yacine" Laghmari oraz Malkolm "bonkar" Rench, którzy miesiąc później definitywnie zakończyli swoją przygodę z formacją. Swoje miejsca zachowali natomiast dwaj najmłodsi członkowie ekipy, Saif "Sayf" Jibraeel i Leo "Leo" Jannesson, którzy mieli stać się częścią nowego składu Guild. Składu międzynarodowego.

Nowym członkiem podległej Beckhamowi organizacji został Jose Luis "koldamenta" Aranguren Herrero. Hiszpan zaczął budować swoje nazwisko dzięki dobrym występom w Acend, dzięki którym zapracował sobie na transfer do G2 Esports. Niemniej Samuraje pod jego wodzą nie zdołali dostać się na VALORANT Champions i na początku grudnia podziękowali 28-latkowi za współpracę, dzięki czemu mógł on dołączyć do Guild na zasadzie wolnego transferu. Podobnie wyglądała sytuacja Nikity "trexxa" Cherednichenki, bo ten pozostawał bezrobotny od sierpnia, gdy zakończył się jego pobyt w OG. Pracodawcę miał za to Russel "Russ" Mendes. Brytyjczyk związany był z rodzimym TENSTAR, aczkolwiek od połowy listopada przebywał tam na rezerwie.

W tej sytuacji skład Guild Esports prezentuje się następująco:

Leo "Leo" Jannesson
Saif "Sayf" Jibraeel
Jose Luis "koldamenta" Aranguren Herrero
Russel "Russ" Mendes
Nikita "trexx" Cherednichenko
André "BARBARR" Möller (trener)