Po udanym sezonie 2020 Team Heretics w minionym roku wyraźnie spuścił z tonu. Wpływ na to miały w dużej mierze nieudane decyzje transferowe, przez które zespół VALORANTA musiał zostać ponownie przebudowany. I owa przebudowa po wielu miesiącach właśnie dobiegła końca.

mertz i tenzki znowu w jednym zespole

Od teraz hiszpańską organizację będą wspomagać dwaj Duńczycy znani z występów na scenie Counter-Strike'a. Tym sposobem swoją przygodę z produkcją Riot Games rozpoczyna m.in. Daniel "mertz" Mertz, były gracz takich drużyn, jak Heroic czy North. Poza nim Heretycy zapewnili sobie także usługi Jespera "tenzkiego" Plougmanna, który przygodę z CS-em rozpoczął jeszcze w czasach wersji 1.6, a potem miał okazję przywdziewać barwy chociażby SK Gaming, Teamu Dignitas czy też Rogue. Co ciekawe, obaj skandynawscy zawodnicy mieli już okazję współpracować ze sobą pod banderą x6tence i Nordavind, a teraz spotkają się ponownie, aczkolwiek już w innej niż wcześniej grze.

Poza nimi organizacja zatrudniła również Jose Antonio "Bromasa" Ramosa Gonzáleza. Hiszpan na szerokie wody wypłynął dzięki grze w Overwatcha, reprezentując przy okazji swój kraj podczas trzech edycji mistrzostw świata. Nigdy jednak nie zagrał w Overwatch League, bo scenę opuścił już w 2018 roku. W VALORANCIE jako członek Cream Real Betis i Case Esports nie miał jeszcze okazji, by regularnie rywalizować na wyższym poziomie. W zespole znaleźli się też Christian "lowel" Garcia Antoran oraz Felix "al0rante" Brandl, którzy jako jedyni zachowali swoje miejsca po ostatnich przetasowaniach. Za wyniki odpowiedzialny będzie natomiast Noel "Noel" Garberi, dotychczasowy performance coach.

W tej sytuacji skład Teamu Heretics prezentuje się następująco:

Christian "lowel" Garcia Antoran
Felix "al0rante" Brandl
Jesper "tenzki" Plougmann
Jose Antonio "Bromas" Ramos González
Daniel "mertz" Mertz
Noel "Noel" Garberi (trener)