W poniedziałek wystartowało LoL Pro League, we wtorek rozpoczęła się Ultraliga, a to jeszcze nie koniec inauguracji kolejnych sezonów regionalnych rozgrywek League of Legends. Już dziś o 9:00 czasu polskiego zostaną rozegrane pierwsze mecze wiosennego splitu League of Legends Champions Korea, czyli najbardziej prestiżowej ligi LoL-a w Korei Południowej. Po raz kolejny zobaczymy w akcji między innymi Heo "ShowMakera" Su z DWG KIA, Parka "Rulera" Jae-hyuka z Gen.G Esports oraz oczywiście Lee "Fakera" Sang-hyeoka z T1.

Kto zainauguruje wiosenny split LCK?

Mało tego, ostatni z wymienionych w poprzednim akapicie zawodników wystąpi już dziś, a rywalem T1 będzie Kwangdong Freecs. Jeśli nazwa ta niewiele Wam mówi, to przynajmniej jej część powinna zapalić lampkę w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, której drużyny KDF może być następcą. W nadchodzącym splicie nie zobaczymy Afreeca Freecs, a zmiana nazwy to nie jedyna nowość. Podczas przerwy międzysezonowej w wyjściowym składzie również doszło do kilku zmian – pozostali w nim pozostali tylko Kim "Kiin" Gi-in oraz Han "Leo" Gyeo-re. Ten drugi jednak nie może być pewny występu w dzisiejszym spotkaniu, bo do drużyny dokooptowany został też Park "Teddy" Jin-seong. I jeśli to właśnie Teddy zagra na dolnej alei w środowym pojedynku, będzie miał okazję zmierzyć się ze swoją poprzednią formacją – wszak jeszcze kilka miesięcy temu reprezentował on barwy T1, nim na dobre ze składu wygryzł go Lee "Gumayusi" Min-hyeong.

To wszystko jednak dopiero w drugim dzisiejszym starciu. Wiosenne zmagania zainaugurują Liiv SANDBOX oraz DRX, które również nie omieszkały dokonać kilku roszad personalnych w ostatnim czasie. W LSB pozostał tylko Kim "Croco" Dong-beom, natomiast DRX w dalszym ciągu reprezentować będą Hwang "Kingen" Seong-hoon oraz Hong "Pyosik" Chang-hyeon. Przy tej drugiej formacji warto zatrzymać się na dłuższą chwilę, bo w jej składzie znajdziemy też kilka nazwisk znanych dość dobrze również na światowej scenie. Wśród nich są chociażby Kim "Deft" Hyuk-kyu czy też mistrz świata sezonu 2020 – Cho "BeryL" Geon-hee, który po ponad czterech latach gry pod banderą DAMWON (w ostatnim czasie znane jako DWG KIA) zmienił barwy klubowe.

CZYTAJ TEŻ:
Jannę czekają wielkie zmiany. Co jeszcze planuje Riot na patch 12.2?

Gen.G kontra DWG KIA na koniec tej kolejki

Oczy wielu widzów w inauguracyjnej kolejce będą pewnie skierowane głównie na Gen.G Esports, które podczas przerwy międzysezonowej zbudowało bardzo obiecujący skład. W nim oprócz wspomnianego już Rulera znajdziemy między innymi Hana "Peanuta" Wang-ho, czyli półfinalistę Worlds 2016 oraz wicemistrza świata sezonu 2017, czy też duet znany z Griffin w postaci Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona i Sona "Lehendsa" Si-woo. Dwójka ta ponownie złączy siły po dwuletniej rozłące, podczas której znacznie więcej powodów do zadowolenia mógł mieć grający na midzie Chovy. Po wylocie z gniazda Gryfów udało mu się zakwalifikować dwukrotnie na Worlds i w obu ostatnich edycjach docierał do ćwierćfinałów, podczas gdy Lehends wszystkie cztery splity LCK kończył w dolnych połowach tabeli. Ba, dopiero w ostatnim splicie udało mu się wywalczyć miejsce w play-offach, ale szybko pożegnał się z drabinką pucharową.

Teraz będzie miał okazję rozwinąć skrzydła u boku znacznie bardziej utytułowanych zawodników. Pytanie jednak brzmi, co Gen.G pokaże w nadchodzącym tygodniu, bo już w nim przyjdzie się mierzyć z dość trudnymi rywalami. Pierwszym z nich będzie wymienione wcześniej DRX, z którym Gen.G stanie w szranki w piątek o godzinie 9:00. W meczu wieńczącym tę kolejkę zmagań oponentem Chovy'ego i spółki będzie natomiast DWG KIA. Zespół ten mimo licznych roszad w składzie pozostaje jednym z czołowych w południowokoreańskich rozgrywkach, a patrząc na kompletny terminarz inauguracyjnego tygodnia fazy zasadniczej pojedynek z Gen.G na pewno będzie jednym z najważniejszych spotkań – o ile nie najważniejszym.

Tak prezentuje się harmonogram pierwszego tygodnia LCK 2022 Spring:

12 stycznia
9:00 Liiv SANDBOX vs DRX BO3
12:00 T1 vs Kwangdong Freecs BO3
13 stycznia
9:00 Nongshim RedForce vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
12:00 KT Rolster vs DWG KIA BO3
14 stycznia
9:00 Gen.G Esports vs DRX BO3
12:00 T1 vs Fredit BRION BO3
15 stycznia
9:00 Nongshim RedForce vs Liiv SANDBOX BO3
12:00 Kwangdong Freecs vs KT Rolster BO3
16 stycznia
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Fredit BRION BO3
12:00 Gen.G Esports vs DWG KIA BO3

Transmisję z LCK będziecie mogli obejrzeć w języku angielskim na kanałach LCK Global na Twitchu oraz w serwisie YouTube.