Już w pierwszym spotkaniu niedzielnych zmagań w League of Legends European Championship naprzeciw siebie stanęła dwójka polskich zawodników. Misfits Gaming z Lucjanem „Shlatanem” Ahmadem stoczyło walkę z drużyną Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego – Teamem BDS. Dotychczas obie formacje zaliczyły po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Gra z początku wydawała się być wyrównana, lecz Shlatan z kolegami zdominowali ją w późniejszych minutach.

Team BDS
Team BDS 0:1 Misfits Misfits Gaming
Adam
Sion
HiRit
Jayce
Cinkrof
Xin Zhao
Shlatan
Jarvan IV
NUCLEARINT
Syndra
Vetheo
Sylas
xMatty
Ezreal
Neon
Aphelios
LIMIT
Yuumi
Mersa
Thresh

Na początku żadna z drużyn nie zdołała wyraźnie przejąć kontroli nad Summoner's Riftem. Na dolnej alejce doszło do wczesnej wymiany czarów przywoływacza, lecz pierwsza krew się nie polała. Misfits Gaming zdecydowało się na pierwszy odważny krok, zabierając smoka. Jednak zawodnicy Teamu BDS nie próżnowali. Odpowiedzieli atakiem na górnej części mapy, zapewniając sobie czterysta sztuk złota za zabójstwo przeciwnika.

W dziewiątej minucie ilość złota po obu stronach się wyrównała. Obiektem zainteresowań stał się Herold, którego ostatecznie, wygrywając potyczkę, zdobyły Króliki. Gra nabrała tempa. Zawodnicy obu drużyn raz po raz wyłapywali źle pozycjonujących się na Polach Sprawiedliwości przeciwników. Mimo tego to właśnie drużyna Shlatana zyskała niewielką przewagę.

Przełomowym momentem w grze okazała się walka o czwartego smoka. Gracze Misfits Gaming wyraźnie ją zdominowali, wysyłając całą piątkę oponentów do fontanny. Króliki ruszyły w stronę Barona, gdzie nikt nie mógł im przeszkodzić. Chwilę później, nacierając jednocześnie kilkoma alejami, Shlatan i spółka wdarli się do bazy przeciwników i zniszczyli inhibitor. Kwestią czasu było wykończenie wrogów. Mimo że gracze Team BDS bronili się do samego końca, musieli dziś uznać wyższość rywala.

Następne mecze

Za moment wystartuje kolejny mecz w LEC. Superdrużyna Team Vitality zmierzy się z EXCEL ESPORTS. Podopieczni obu organizacji niestety nie rozpoczęli wiosennego splitu pozytywnie, dlatego jest to dla nich szansa, by zdobyć pierwsze zwycięstwo. Rywalizację z polskim komentarzem śledzić można na kanałach Polsat Games na Twitchu, Youtube oraz w telewizji. Transmisję w języku angielskim można oglądać m.in. w tych samych serwisach – tutaj na Twitchu, a tu na YouTube. Więcej informacji na temat bieżącego sezonu League of Legends European Championship znajdziecie, klikając w poniższy baner.

LEC