STS
Mikyx, G2 Esports, Worlds 2020
fot. Riot Games/David Lee

Mikyx przegrywa pierwszy mecz po powrocie. MAD z kolejnym punktem w LEC

Drugim spotkaniem dzisiaj w League of Legends European Championship był pojedynek pomiędzy EXCEL Esports oraz MAD Lions. Brytyjska organizacja dokonała niedawno wzmocnienia w postaci nowego wspierającego, którym okazał się Mihael „Mikyx” Mehle. Niestety dla wspierającego XL to Lwy zdołały wyjść zwycięsko z tego starcia, chociaż łatwo z pewnością im nie było.

EXCEL Esports 0:1 MAD Lions
Finn
Gwen
Armut
Akali
Markoon
Xin Zhao
Elyoya
Lee Sin
Nukeduck
Veigar
Reeker
Viktor
Patrik
Senna
UNF0RGIVEN
Varus
Mikyx
Galio
Kaiser
Nautilus

Lwy rozpoczęły od wczesnej agresji w lesie rywali. Eliminacji z tego nie zdobyły, ale Javier „Elyoya” Batalla zdołał ukraść czerwonego potwora wrogiemu leśnikowi i wyjść na prowadzenie we wczesnej fazie rozgrywki. Nowy nabytek XL padł już w piątej minucie, oddając pierwszą krew hiszpańskiemu dżunglerowi. W walce o pierwszego Herolda Finn „Finn” Wiestål został odesłany przez Lwy do fontanny, dzięki czemu fioletowy potwór wpadł na ich konto. EXCEL odpowiedziało przejęciem premierowego smoka, ale w wyniku zaistniałej sytuacji, znalazło się w coraz bardziej rosnącym deficycie.

W 12. minucie brytyjska formacja zdołała zemścić się na Elyoyi, który został wyłapany na niebezpiecznej pozycji. MAD uparło się na to, by eliminować Mikyxa. Kiedy dokonywali tego po raz drugi, Mark „Markoon” van Woensel złożył wizytę na górze mapy. Tam wraz ze swoim kolegą z topa zamienili wszystkie barwy na monitorze İrfana „Armuta” Tükeka na odcienie szarości. W pierwszej walce drużynowej przy drugim Heroldzie nikomu nie udało się zyskać przewagi. Obie ekipy wymieniły się dwiema eliminacji i rozeszły się w swoje strony.

W okolicy 27. minut EXCEL dwukrotnie próbowało przejąć Barona Nashora. Za pierwszym razem MAD wysłało dwóch rywali do fontanny, a za drugim Elyoya skradł fioletowe wzmocnienie. Tym sposobem obrońcy tytułu wyszli na komfortowe prowadzenie, jeśli chodzi o posiadane złoto. Później sytuacja się odwróciła i to brytyjska organizacja zdołała zdobyć buff Nashora. Ostatecznie o wyniku zadecydowała kluczowa walka o Smoczą Duszę, w której Lwom udało się wyeliminować całą drużynę przeciwną.

Już za chwilę Team Vitality podejmie SK Gaming. Pojedynek będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cinkrof League of Legends

BDS lepsze od Astralis w LEC. Cinkrof i spółka z drugim zwycięstwem

Team BDS 1:0 Astralis Adam Olaf WhiteKnight Kennen Cinkrof Diana Zanzarah Viego NUCLEARINT Twisted F...