Excel Esports 1:0 Team Vitality Team Vitality
Finn
Malphite
Alphari
Jayce
Markoon
Xin Zhao
Selfmade
Trundle
Nukeduck
Zeri
Perkz
Ryze
Patrik
Aphelios
Carzzy
Vayne
Mikyx
Lux
Labrov
Leona

Szalony początek meczu

Już w pięćdziesiątej sekundzie gracze Teamu Vitality zaskoczyli agresywnym wejściem do lasu przeciwników. Dzięki temu znaleźli pierwszą krew na strzelcu EXCEL Esports. Później superteam poszedł za ciosem i wydawało się, że zapewnił sobie bezpieczną przewagę w dolnej części mapy.

Jednak rywale nie zamierzali odpuścić i ruszyli z kontratakiem. Nastąpiła seria udanych akcji ze strony XL i to reprezentanci brytyjskiej formacji konsekwentnie zaczęli budować sobie przewagę na mapie. Efektem tego było odbicie się Patrika "Patrika" Jírů ze sporego deficytu. Kiedy w ósmej minucie doszło do spotkania na Heroldzie, to Vitality musiało odpuścić ten obiekt neutralny.

XL jak skała. Malphite kluczem do zwycięstwa

Patrząc na wybory bohaterów po obu stronach, uwagę należy skupić na Finnie "Finnie" Wiestålu, który wybrał Malphite'a. Przetrwał fazę linii, natomiast rósł w siłę z minuty na minutę. W dwunastej minucie Matyáš "Carzzy" Orság pojawił się na górnej alei i został bardzo szybko zlikwidowany przez poczciwą skałę. W środkowej fazie gry zawiązała się walka pomiędzy drużynami na rzece w okolicy Barona Nashora. Tę potyczkę na korzyść swojej drużyny ponownie wywalczył Finn, który popisał się bardzo precyzyjną inicjacją za pomocą umiejętności ostatecznej. Po wyeliminowaniu większości rywali XL ruszyło po fioletowe wzmocnienie.

Vitality próbowało się bronić, jednak nie było w stanie przełamać rywali. Za każdym razem brakowało obrażeń, a same Pszczoły nie mogły ustać zbyt długo. XL konsekwentnie i cierpliwie napierało na superdrużynę. Upór popłacił, bo Vitality zaczęło popełniać błędy broniąc swojej bazy. Po trzydziestu pięciu minutach to EXCEL wyszło zwycięsko z tego meczu.

Ten piątkowy wieczór z LEC jeszcze się nie kończy, bo przed nami pojedynek Fnatic z SK Gaming, a na koniec prawdziwa gratka, czyli starcie G2 Esports z MAD Lions. Wszystkie mecze z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC