Rogue 0:1 Misfits Misfits Gaming
Odoamne
Ornn
HiRit
Camille
Malrang
Lee Sin
Shlatan
Xin Zhao
Larssen
Ryze
Vetheo
Orianna
Comp
Lucian
Neon
Jinx
Trymbi
Nami
Mersa
Lulu

Już w czwartej minucie oglądaliśmy nie jedno, ale aż dwa zabójstwa, i to w różnych zakątkach mapy. Podczas gdy Kim "Malrang" Geun-seong zaatakował środkową aleję, Shlatan zdecydował się zagościć na bocie. Obaj dżunglerzy udanie przeprowadzili swoje ganki, aczkolwiek złoto za pierwszą krew trafiło do Koreańczyka. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później drugą śmierć zaliczył Markos "Comp" Stamkopoulos, którego Lucian miał spore problemy w początkowych minutach. Co prawda w przeciągu kilku minut dwa udane ataki na dolnej linii oznaczały najpierw zgon Mertaia "Mersy" Sariego, a później Matúša "Neona" Jakubčíka, ale w żadnym z nich to nie grecki marksman zadawał śmiertelny cios, przez co wciąż był do tyłu w złocie.

Choć ogólny stan kruszcu był przez długi czas bardzo wyrównany, to z czasem szala zwycięstwa zaczęła się przechylać coraz bardziej na stronę Misfits – tym bardziej że to Króliki kontrolowały smoki i w pewnym momencie miały one już trzy zdobyte bestie przy zerowym koncie Rogue. I choć Łotrzyki uniemożliwiły zdobycie szybkiej Duszy przez rywali, to w 28. minucie w ręce ekipy Shlatana trafiło wzmocnienie Barona po uprzednim wyłączeniu dwóch przeciwników z gry. Nie pchnęło ono mocno Misfits w kierunku zwycięstwa, ale powiększyło zasoby złota. Kilka minut później sytuacja się powtórzyła – Rogue raz jeszcze odroczyło zdobycie Duszy przez oponentów, ale ci wkrótce po tym zdobyli szybkiego Nashora. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po tym doszło do decydującej walki drużynowej, w której Misfits wygrało bardzo przekonująco, tracąc tylko swojego wspierającego, a jednocześnie eliminując wszystkich rywali. Ci nawet nie zdążyli się odrodzić, nim Króliki zadały decydujący cios.

Przed nami kolejny pojedynek z udziałem polskiego dżunglera. G2 Esports Marcina "Jankosa" Jankowskiego podejmie Astralis, które wczoraj przerwało serię niepowodzeń, pokonując Rogue. Samurajowie również odnieśli zwycięstwo, tak więc jedna z tych drużyn zakończy ten tydzień zmagań z perfekcyjnym bilansem. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2022 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC