Estończyk zachorował 10 stycznia podczas bootcampu FaZe w warszawskim Esports Performance Center. W związku z tym trafił oczywiście na kwarantannę. Pierwotnie zapowiadano, iż po jej zakończeniu ropz najpierw wróci do swojego kraju, by przejść badania i w przypadku powtórnego pozytywnego wyniku testu nie utknąć w Polsce na kolejny tydzień. Wygląda jednak na to, iż postanowiono podjąć ryzyko. – W nocy zdecydowaliśmy, że powinienem udać się z Warszawy do Katowic i wykonać pod nadzorem ESL test PCR. Otrzymałem wynik negatywny, co oznacza, że zostałem dopuszczony do gry. Nie spałem od wczoraj, jestem piekielnie zmęczony po podróży, ale jazda! – zakomunikował Kool.

Tym samym Justin „jks” Savage, który dotąd udanie zastępował ropza, zakończył swoje stand-inowanie w FaZe. Z jego pomocą międzynarodowa formacja najpierw awansowała do fazy grupowej, a następnie pokonała Team Liquid. Dziś w meczu o awans do play-offów FC zmierzy się z Fnatic. Początek spotkania o 16:00.

Wybrane mecze IEM Katowice wraz z polskim komentarzem oglądać można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO zapraszamy do naszej relacji tekstowej.